Vesprem prejak za Borac m:tel

Rukometaši Borca m:tel očekivano su poraženi od Vesprema 20-34 (10-19) u zaostalom meču četvrtog kola SEHA Gazprom lige.

Prejaki gosti iz Mađarske rutinski su odradili meč u “Boriku” i slavili ubjedljiv trijumf. Duel u “Boriku” riješen je u drugoj polovini prvog poluvremena, kada su Mađari napravili seriju 10-2 i osigurali novi trijumf u SEHA ligi.

Gosti su tokom većeg dijela meča kontrolisali susret, dok su “crveno-plavi” samo jednom uspjeli ozbiljnije da zaprijete favorizovanom rivalu u 17. minutu, kada je sa dva brza gola Stefan Janković pogodio za 8-9. Od tog trenutka, pa do kraja prvog poluvremena, igrači Vesprema napravili su seriju 10-2 i na odmor otišli sa devet golova prednosti 10-19.
U drugom poluvremenu prednost mađarske ekipe rasla iz minuta u minut. Čuvar mreže Vesprema Roland Mikler imao je svoj dan, upisao je 22 uspješne intervencije, dok su domaći igrači očigledno bili previše impresionirani snagom rivala. Napravili su veliki broj tehničkih grešaka, što su iskusni gosti znali da kazne i na kraju dođu do lagane i ubjedljive pobjede 20-34. U posljednjoj četvrtini meča strateg Banjalučana Boris Dvoršek dao je šansu dvojici 17-godišnjaka Arseniju Bubiću i Srđanu Mijatoviću koji je uspio dva puta da savlada odličnog Rolanda Miklera i pokazao da se radi o pravom rukometnom biseru.

– Najavili smo da ćemo pokazati mlade igrače i mislim da su oni najveći dobitak utakmice. Dva gola Mijatovića treba da pamtimo, kao i partije Bubića, Ćeranića i Nježića. To su igrači na koje Borac računa i davaću im priliku. Izgubiti sa 10 ili 15 razlike nije isto, ali nije toliko bitno ako damo priliku mladim igračima da se kale na ovakvoj utakmici – rekao je trener Banjalučana Boris Dvoršek.

– Čestitam ekipi Vesprema, ali i svojoj na dobroj utakmici. Činjenica da smo jedno vrijeme bili u egalu je pokazatelj našeg truda i zalaganja. Ekipa Vesprema je svjetska ekipa i meni je bilo zadovoljstvo igrati protiv njih. Dok nisam dao gol bilo je malo treme i u prošloj utakmici protiv Hasluma, tada sam se potpuno izgubio, ali danas je bilo mnogo lakše – rekao je Srđan Mijatović.

Najefikasniji u redovima “crveno-plavih” bili su Srđan Trivundža i Marko Ćeranić sa 4 pogotka, dok je kod Vesprema Gasper Marguc postigao 8 pogodaka.

Za rukometaše Borca nema odmora, već ih u subotu 31. oktobra u okviru dvetog kola SEHA Gazprom lige očekuje još jedan težak ispit, jer gostuju Vardaru. Utakmica se igra u 14 časova uz direktan tv prenos na ELTA TV.

BORAC m:tel 20 (10)
VESZPREM 34 (19)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 2300. Sudije: Tomislav Cindrić, Robert Gonzurek (CRO). Sedmerci: Borac m:tel 4 (2), Veszprem 4 (4). Isključenja: Borac m:tel 4, Veszprem 6 minuta.
BORAC m:tel: Efendić, Janković 2, Vujović, Mijatović 2, Ivanišević, Bubić, Nježić 1, Obradović 2, Stanković, Trivundža 4, Ćelić, Ćeranić 4, Nikolić 1, Milošević 2, Šekarić 1, Bojinović 1. Trener: Boris Dvoršek.
VESZPREM: Gulyas 4, Ivanscik 2, Schuch, Ilić 2, Palmarsson 3, Mikler, Nilsson 5, Ugalde, Marguc 8, Rodriguez 1, Varju 2, Terzić, Alilović, Sulić 4, Lekai 2, Slišković 1. Trener: Javier Sabate.