Vardar opravdao ulogu favorita

Rukometaši Borca u okviru devetog kola SEHA Gazprom lige poraženi su na gostovanju od ekipe Vardara rezultatom 39-27 (20-12).

Oslabljeni neigranjem Mladena Bojinovića, koji se vratio u Francusku, ali i povrijeđenog pivota Ratka Nikolića, Banjalučani nisu mogli da pariraju mnogo kvalitetnijem makedonskom sastavu.

Rukometaši Borca uspijeli su parirati makedonskom šampionu samo u prvih dest minuta utakmice, a onda je uslijedila serija Vardara koji je do kraja poluvremena stekao nedostižnih osam golova prednosti 20-12.
U nastavku Vardar je do kraja utakmice povećao prednost na konačnih 39-27.

– Vardar je za nas iz “druge dimenzije”, i mnogo kvalitetniji tim. Igrali smo u egalu koliko smo mogli. Bili smo mnogo bolji u napadu nego u odbrani i još nam predstoji mnogo posla. A Vardaru, želim sve najbolje – rekao je trener Banjalučana Boris Dvoršek.

– Vardar je na terenu opravdao ulogu favorita. Ono što mene čini srećnim je što smo počeli da bolje igramo i da polako počinjemo da ličimo na tim. Ako budemo ovako nastavili, vjerujem da ćemo u narednim mečevima uspjeti da zabilježimo i neku pobjedu – dodao je Nikola Milošević.

Najefikasniji u redovima “crveno-plavih” bio je Branislav Obradović sa 8 golova, dok su kod Vardara Filip Lazarov i Mijajlo Marsenić postigli po 7 pogodaka.

Banjalučanima u narednoj utakmici u dvoranu “Borik” dolazi makedonska ekipa Maks Strumica, protiv koje su dosad osvojili jedini bod i biće to svakako prilika za prvu ovosezonsku pobjedu. Utakmica se igra u subotu 14. novembra od 20 časova uz direktan TV prenos na ELTA TV.

VARDAR 39 (20)
BORAC m:tel 27 (12)
DVORANA: “SC Jane Sandanski”. Gledalaca: 500. Sudije: Matija Gubica, Boris Milošević (CRO). Sedmerci: Vardar 4 (2), Borac m:tel 2 (1). Isključenja: Vardar 0, Borac m:tel 4 minuta.
VARDAR: Šterbik, Lacković 1, Brumen 1, Manaskov 3, Milić, Maqueda 1, Dujshebaev 4, Abutović 1, Lazarov 7, Cindrić 5, Dibirov 6, Gorbok, Shishkarev 3, Marsenić 7. Trener: Raul Gonzalez Guiterez.
BORAC m:tel: Efendić, Janković 7, Vujović, Mijatović 1, Ivanišević, Bubić, Mikić, Nježić 1, Obradović 8, Stanković 1, Trivundža 2, Ćelić, Ćeranić 2, Milošević 4, Šekarić 1. Trener: Boris Dvoršek.