Utorak je dan za druženje rukometaša i novinara

Dobre navike ne treba mijenjati, pa tako ni druženje rukometaša Borca m:tel i novinara banjalučkih sportskih redakcija, koje je ovog utorka drugi put zaredom organizovano u prostorijama kluba u Gospodskoj ulici.

Na današnjem druženju predstavnici medija imali su priliku razgovarati sa ekipom bekova, predvođenom kapitenom, Branislavom Obradovićem, zatim Davorinom Vujovićem, Stefanom Jankovićem i Deanom Šešićem.

Novinare je, između ostalog, interesovao način treninga i rada, ali i sistem funkcionisanja rukometa uopšte u zemlji aktuelnih vicešampiona Evrope, Španije, a pravi sagovornik za to im je bio iskusni desni bek, Branislav Obradović, koji je četiri godine nastupao u ovoj, jednoj od najboljih liga Starog kontinenta.

Prema njegovim riječima, u Asobal ligi maksimalna pažnja posvećuje se treninzima i utakmicama, a svaki igrač dobija posebna zaduženja, koja tokom utakmice mora da ispuni, nezavisno od ekipe.

Ipak, španska liga je sada u krizi i za to, kako tvrdi, postoji više razloga.

– Prvi je to što su pojedini sponzori umanjili svoja ulaganja, a drugi je neodgovoran odnos klubova prema onome što imaju. Na primjer, znalo se desiti da Portland San Antonio u maju dogovori novu trogodišnju saradnju sa Dancem Lase Boesenom, a da mu onda uruče otkaz samo tri mjeseca kasnije, nakon čega moraju da mu isplate ogromnu svotu novca – ilustrovao je Obradović.

Na pitanje, kome je bilo najteže postići pogodak, kapiten “crveno-plavih” je apostrofirao legendarnog španskog čuvara mreže, Ombradosa.

– Šta god vi napravili u napadu, Ombrados ne ispada iz ritma, jednostavno brani svoje – kazao je Obradović.

Kada je riječ o kolegama na parketu, posebno je pohvalio srednjeg beka Banjalučana, Srđana Trivundžu, sa kojim je u toku karijere, kako je istakao, saradnja bila na vrhunskom nivou, ali i Mladena Bojinovića, saigrača iz Monpeljea i na početku ove sezone Borca m:tel, za kojeg je rekao da je vanserijski rukometni um i jako cijenjen u Francuskoj gdje i sad igra.

Osim Ivana Dumenčića, koji brani boje Hrvatske u rukometu na pijesku, “crveno-plavi” dres nosi još jedan reprezentativac u ovoj igri na pijesku, Davorin Vujović, koji nastupa za reprezentaciju Srbije.

Sada već starosjedilac u šampionu BiH, Vujović, pokušao je novinarima približiti način igranja rukometa na pijesku, koji kod nas nije mnogo popularan sport, a prisjetio se i mečeva u kojima je bio suparnik sa Ivanom Dumenčićem.

– Imao sam priliku da igram protiv Ivana na Evropskom prvenstvu 2013. godine u Randersu u Danskoj. I tada se vidjelo da je reprezentacija Hrvatske jako dobro složena. Savladali su nas rezultatom 2:0 u setovima. Na tom prvenstvu, Hrvatska je osvojila zlatnu medalju, jer su u finalu trijumfovali nad reprezentacijom Rusije. Mi smo osvojili četvrto mjesto porazom u utakmici za bronzanu medalju od domaćina, ali nije bilo razloga za nezadovoljstvo jer biti četvrti u Evropi u sportu koji kod nas nije toliko zastupljen je rezultat za respekt – napomenuo je Vujović.

Ova polusezona je posljednja u dresu Borca m:tel za srednjeg beka, Stefan Janković, koji na ljeto prelazi u redove šampiona Slovačke, Tatran Prešov.

Predstavnike medija zanimalo je kako je došlo do saradnje Jankovića i ekipe kojoj je “skinuo skalp” sada već čuvenim pogotkom sa svoje polovine terena u zadnjim sekundama meča u “Boriku”.

– Nedavno su uspostavljeni kontakti. Došlo smo do dogovora na obostrano zadovoljstvo i od ljeta ću biti igrač slovačkog šampiona. Naravno, profesionalno ću odraditi svoje obaveze koje imam prema Borcu do kraja sezone, što podrazumijeva preostale dvije utakmice u regionalnoj SEHA ligi i završnice prvenstva i Kupa Bosne i Hercegovine – kazao je Janković.

Povratnik u redove banjalučkog velikana, još jedan desni bek, Dean Šešić, u ovom dijelu sezone ima težak zadatak, da opravda povjerenje šefa stručnog štaba, Borisa Dvoršeka i Uprave kluba, koja ga je vratila iz redova Prijedora, gdje je prvu polusezonu proveo kao pozajmljen igrač.

– Odigrao sam jako dobru polusezonu, dobijao priliku na poziciji desnog beka, a kada se povrijedio Dejan Unčanin, igrao sam i 60 minuta po utakmici. Trener Dvoršek me je pratio cijele polusezone i odlučio da me vrati u Borac i sada je na meni da opravdam to povjerenje – jasan je Šešić.

Cilj ovakvog druženja rukometaša Borca m:tel i predstavnika medija bio je da se javnost još bolje upozna sa igračima kluba, da se kroz njihove priče promoviše rukomet i dodatno vrati publika na tribine “Borika”. S obzirom da je ovo dalo dobre rezultate, igrači našeg kluba i narednog utorka ugostiće novinare sportskih redakcija iz Banja Luke.

Stefan Janković, Branislav Obradović, Dean Šešić i Davorin Vujović danas su u prostorijama RK Borac m:tel odgovarali na pitanja novinara banjalučkih sportskih redakcija.

Posted by RK Borac m:tel on 16. Februar 2016

Comments

comments

Share Now