U Holandiju sa “plus devet”

Rukometaši Borca m:tel ostvarili su ubjedljivu pobjedu u prvom meču prvog kola EHF Kupa. “Crveno-plavi” su sa 28:19 savladali Eurotek Bevo, pa sa “plus devet” putuju na revanš, koji je na programu 12. septembra u Paningenu.
Početak meča donio je nervoznu i tvrdu igru, pa je u sedmom minutu na semaforu stajalo 2:2. No, tada su Banjolučani ubacili u brzinu više i, predvođeni Panićem, Garićem i Pijetlovićem, do 19. minuta napravili seriju 7:2, za pristojnih pet golova viška.
Sa sigurnom igrom puleni Draška Budiše su nastavili i do odlaska na odmor. Nakon 11:6 u 22. minutu, domaći su napravili još jednu sjajnu seriju do poluvremena, ovog puta 6:1, za više nego ubjedljivih 10 golova viška – 17:7. U drugom poluvremenu Holanđani su konsolidovali redove i bili mnogo opasniji rival. Borac nije uspijevao da probije granicu od 10 golova prednosti. Imali su domaći u nekoliko navrata napad za “plus 11”, ali lopta nije htjela u gol. S druge strane, tim iz Paningena je u 55. minutu stigao do osam golova zaostatka (19:27), da bi tačku na i stavio Aleksandar Međedović.

BORAC m:tel 28 (17)
EUROTEK BEVO 19 (7)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 1.500. Sudije: Vasile Pavel, Eugen-Marion State (Rumunija). Sedmerci: Borac m:tel 4 (4), Eurotek Bevo 2 (2). Isključelja: Borac m:tel 2, Eurotek Bevo 4 minuta.
BORAC m:tel: Blažević (14 odbrana), Malić 1, Garić 9, Pucarević, Rakocija 1, Pijetlović 4 (4), Ilić 4, Halilbegović 1, Kulenović, Mulabdić, Panić 3, Mikić 3, Trkulja, Međedović 2. Trener: Draško Budiša.
EUROTEK BEVO: B. Lenen (10 odbrana), Henen 3, Knipenberg 3, Kopes 1, Van de Gor 1, Kujper 2, Peters 2 (2), Gal 1, Lojven (7 odbrana), Kleman 3, R. Lenen, Ajmers, Van de Bojken 3, Augustinus. Trener: Pjotr Konic.