Tatran bolji od Borca m:tel

Rukometaši Borca m:tel poraženi su i u trećoj utakmici 49. Međunarodnog TV turnira šampiona u Doboju. Večeras je od „crveno-plavih“ bila bolja ekipa Tatrana iz Prešova, 28:22 (14:8).

U prvih 20-ak minuta meča gledali smo izjednačenu borbu. U 22. minutu rezultat je bio 8:8. Ključni period susreta bio je posljednjih osam minuta prvog poluvremena, kada je čuvar mreže Tatrana, Mario Cvitković, spustio „zavjesu“ na svoju mrežu, što su pratili njegovi saigrači u polju i serijom 6-0 došli do 14:8.

U drugom poluvremenu Tatran je održavao prednost. Izabranici Slavka Goluže u jednom trenutku došli su i do plus devet (21:12). Banjalučani tada dodaju gas, prave seriju od 5-1, i sedam minuta prije kraja dolaze do zaostatka od pet golova (22:17). Ipak, nisu imali snage i za preokret, te su šampioni Slovečake zabilježili sigurnu pobjedu.

Najefikasniji igrač susreta bio je naš Vladan Đurđević sa osam pogodaka, dok je na drugoj strani Bruno Butorac postigao dva manje.

Rukometaši Borca m:tel boriće se za sedmo mjesto na ovom turniru. Taj susret na programu je u subotu od 10 časova.