Snažan otpor nedovoljan za iznenađenje

Iako su pružili snažan otpor vicešampionu Evrope, rukometaši Borca m:tel u 13. kolu SEHA Gazprom lige nisu uspjeli prirediti iznenađenje i savladati Vesprem u Mađarskoj. Ekipa sastavljena od zvijezda evropskog rukometa slavila je rezultatom 32-25 (17-11).

Banjalučani, koji su u Mađarsku doputovali bez povrijeđenih Ratka Nikolića i Mirka Mikića, kao i od ranije odsutnog Miloša Nježića, dobro su otvorili meč. U prvih desetak minuta igralo se gol za gol. Nakon toga igrači aktuelnog šampiona regionalne lige, najviše zahvaljujući raspoloženom Mirku Aliloviću na golu, postižu dosta lakih pogodaka iz kontre i polukontre i u 20. minutu dolaze do prednosti od plus sedam (13-6), koju su u finišu prvog dijela “crveno–plavi” uspjeli smanjiti na minus šest (17-11).
Veći dio drugog poluvremena rukometaši Borca m:tel bili su bolji protivnik, a golom Stanka Stankovića u 51. minutu smanjili su zaostatak na samo četiri gola (26-22). Ipak, iskusniji i kvalitetniji protivnik nije dozvolio iznenađenje, te je sigurnom igrom u posljednjih desetak minuta povećao prednost i zabilježio novu pobjedu, 32-25.

Trener Banjalučana, Boris Dvoršek, čestitao je domaćoj ekipi na pobjedi, ali je istakao da je i pored poraza zadovoljan prikazanom igrom svog tima.
– Veoma sam zadovoljan našom igrom danas. Ovo je bio treći put u mojoj trenerskoj karijeri da vodim ekipu protiv Vesprema i uvijek je lijepo vratiti se ovdje. Vesprem je vrlo dobra ekipa i želim im sreću. Mislim da je vrijeme da osvoje Ligu šampiona – smatra Dvoršek.

Golman “crveno-plavih”, Tibor Ivanišević, rekao je da su u taboru Borca m:tel znali da ih čeka izuzetno teška utakmica.
– Igrali smo protiv najbolje ekipe u Evropi, ali igrali smo dobro. Nadam se da ćemo nastaviti sa dobrim igrama i možda doći do završnog turnira regionalne lige – kazao je Ivanišević.

Da su banjalučki rukometaši igrali dobro mišljenja je i trener šampiona Mađarske, Javier Sabate.
– Mi nismo igrali dobro, posebno u napadu, za šta je jednim dijelom kriv i njihov golman koji je bio u dobroj formi. Ovo je bila prilika i da pružimo šansu našim mlađim rukometašima, a nadam se da će u narednim mečevima imati još više mogućnosti da pokažu šta znaju – napomenuo je Sabate.

Jedan od onih koji je večeras dobio veću minutažu nego inače bio je Peter Šmit, koji se zahvalio treneru na ukazanom povjerenju.
– Nadam se da će mi ovaj meč pomoći na putu da postanem bolji igrač – rekao je Šmit.

U ekipi Borca m:tel, u kojoj su iskusni kapiten Branislav Obradović i Srđan Trivundža veći dio meča proveli na klupi, najviše se istakao Stefan Janković sa šest pogodaka, Marko Ćeranić, Nikola Milošević i Stanko Stanković bili su precizni po četiri puta, a Tibor Ivanišević zabilježio je 10 uspješnih intervencija, od kojih je bilo i nekoliko čistih zicera.
U dresu Vesprema najbolju partiju pružili su Ivan Slišković, Gasper Margoč i Mate Lekai koji su postigli po pet pogodaka, dok su Renato Sulić i Kristijan Ugalde dali po četiri pogotka. Mirko Alilović, koji je branio u prvom poluvremenu skupio je 10 odbrana, a Roland Mikler u drugom dijelu meča osam puta je sačuvao svoju mrežu.

SEHA Gazprom liga 13. kolo

Posted by RK Borac m:tel on 12. Decembar 2015

Posljednji meč u ovoj kalendarskoj godini rukometaši Borca m:tel igraju narednog vikenda u gostima kod PPD Zagreba, a direktan prenos moći ćete gledati na programu ELTA TV.

VESZPREM 32 (17)
BORAC m:tel 25 (11)
DVORANA: “Vesprem arena”. Gledalaca: 2000. Sudije: Dalibor Jurinović, Marko Mrvica (CRO). Sedmerci: Veszprem 2 (2), Borac m:tel 2 (2). Isključenja: Veszprem 0, Borac m:tel 2 minuta.
VESZPREM: Schuch, Palmarsson 3, Mikler, Nilsson 2, Nagy, Schmid, Ugalde 4, Marguč 5, Rodriduez 1, Terzić 1, Toth 1, Alilović, Sulić 4, Lekai 5, Fuzi 1, Slišković 5. Trener: Javier Sabate.
BORAC m:tel: Efendić, Janković 6, Vujović, Mijatović, Ivanišević, Bubić, Obradović, Stanković 4, Trivundža 3, Ćelić 2, Ćeranić 4, Milošević 4, Šekarić 2. Trener: Boris Dvoršek.