Skauti ponovo slavili

Rukometaši Borca m:tel u okviru 4. kola lige za prvaka BiH izgubili su od ekipe Izviđača 32-28 (16-16).

Crveno-plavi nisu uspijeli da se revanširaju “skautima“ za poraz u Banjaluci, a umjesto toga doživjeli su novi poraz koji će ih koštati odbrane titule.

“Skauti” su bolje ušli u utakmicu i u 3. minutu imali prednost 3-0. U 10. minutu Izviđač stiže do prednosti od četiri gola (7-3). Uslijedio je tajmaut Banjalučana nakon čega prave seriju 5-1 i u 16. minutu dolaze do izjednačenja 8-8. Do kraja poluvremena vodila izjednačena igra, i na odmor se otišlo rezultatom 16-16.
Borac je do vođstva stigao u prvim trenucima nastavka, imao je prednost 16-17, potom i 17-18, a onda je izviđač serijom 5:1 potpuno preokrenuo meč. U 47. minutu ekipa Izviđača stiže do najveće prednosti na utakmici 28-22. U 51. minutu Borac smanjuje rezultat na 29-25, ali do kraja utakmice rukometaši Borca nisu uspijeli da stignu rezultatsku prednost domaćina koji je na kraju zasuženo slavio rezultatom 32-28.

Najzaslužniji za pobjedu Izviđača bili su Hrstić i Pavlak sa po osam golova, dok je kod Borca Nikolić postigao osam, a Janković sedam pogodaka.

Narednu utakmicu rukometaši Borca m:tel igraju u srijedu 18. maja protiv ekipe Maglaja. Utakmica se igra u SD Borikod 20 časova.

IZVIĐAČ 32 (16)
BORAC m:tel 28 (16)
DVORANA: “Gradska športska dvorana”. Gledalaca: 2500. Sudije: Amar Konjičanin, Dino Konjičanin. Sedmerci: Izviđač 5 (2), Borac m:tel 6 (4). Isključenja: Izviđač 14, Borac m:tel 12 minuta.
IZVIĐAČ: Ivanković (7 obrana, 1 sedmerac), Tolić (5 obrane, 1 sedmerac), I. Ereš, Miličević 1, J. Ereš 4, Hrstić 8, Grgić, Mandić 2, Čutura, Jarak, A. Grbavac 4, Šarac 2, Primorac, J. Grbavac 1, Pavlak 8, Rodin 2. Trener: Zdenko Grbavac.
BORAC m:tel: Efendić (7 obrana, 2 sedmerca), Ivanišević (3 obrane, 1 sedmerac), Janković 7, Vujović 2, Nježić 2, Hušić, Obradović 1, Stanković , Ćelić, Šešić, Dumenčić 4, Nikolić 8, Smojver, Milošević 4, Glumčić.
Trener: Aleksandar Međedović.