Silni Borac m:tel

Rukometaši Borca m:tel fenomenalnom igrom ubjedljivo su večeras u „Boriku“ savladali ekipu Kaknja (42:28) i nastavili niz nepobjedivosti ove sezone.

Iako su „crveno-plavi“ ostvarili ubjedljiv trijumf nad jednom od najefkasnijih ekipa Premijer lige BiH, na početku susreta nije sve ukazivalo da će šampioni BiH lako savladati rukometaše Kaknja.

Sve do 12. minuta gosti su držali gol prednosti, da bi tada izabranici Bojana Unčanin serijom 4:0 napravili preokret (10:7) i najavili novu pobjedu.

Do kraja poluvremena ova prednost je samo rasla da bi se na pauzu otišlo sa velikih plus 10 (23:13).

U nastavku susreta, Unčanin je dao priliku i pojedinim igračima sa klupe koji su lako zadržali prednost i na kraju zasluženo slavili.

Najefikasniji u redovima Banjalučana bio je Goran Daničić, koji je postigao sedam golova, gol manje dao je iskusni Dejan Unčanin, dok su Marko Ćeranić i Srđan Mijatović mrežu gostiju tresli po pet puta. Na golu je ponovo dominirao Bojan Ljubišić sa 13 odbrana, dok je Beširević zaustavio četiri, a Subotić tri šuta rukometaša Kaknja.

U gostujućoj ekipi najefikasniji je bio Živanić sa šest pogodaka.

U narednom, sedmom kolu, igra se trenutno najveći rukometni derbi u BiH, u kojem se sastaju dvije prvoplasirane ekipe, RK Borac m:tel i Izviđač. Ovaj duel biće odigran u Ljubuškom.