Sedma pobjeda u nizu: Krajina zaleđena na minus 18

Rutinski od početka do kraja. Ovako bi se najjednostavnije mogla opisati večerašnja ubjedljiva pobjeda rukometaša Borca m:tel pred domaćom publikom, protiv Krajine iz Cazina, 37:19.

Od samog početka utakmice izabranici Ratka Đurkovića nametnuli su svoj ritam i sigurnom igrom, nošeni sjajnim Damirom Efendićem na golu, kontrama i polukontrama stigli do plus 7 na poluvremenu, 15:8.

U drugih 30 minuta domaći su dodali još veći gas i slavili ubjedljivu pobjedu, kojom su, kao što su i najavili prije utakmice, podigli samopouzdanje pred derbi susret koji ih očekuje narednog vikenda u Sarajevu, protiv lidera Premijer lige BiH, Vogošće.

U „crveno-plavom“ taboru najefikasniji bili su Majić i kapiten Ćelić sa po sedam pogodaka, dok je Đurđević dao gol manje. Do sredine drugog poluvremena na golu Banjalučana gospodario je Damir Efendić, sakupivši 14 odbrana, kada ga je zamijenio Arman Beširević, koji je upisao šest uspješnih intervencija, od kojih je i jedan šut sa sedam metara.

S druge strane, u gostujućem timu najefikasniji su bili Stoisavljević sa šest i Hošić sa pet, a golman Subotić imao je 14 odbrana.

Objektivna banjalučka publika aplauzom je nagradila nastup mladog golmana Krajine, Rekića, koji je u finišu utakmice dobio priliku i zabilježio jednu odbranu.

BORAC m:tel 37 (15)
KRAJINA 19 (8)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 300. Sudije: Nedmin Arnautović i Aleksandar Jović. Sedmerci: Borac m:tel 6 (5), Krajina 4 (2). Isključenja: Borac m:tel 8, Krajina 6 minuta.
BORAC m:tel: Beširević (6 odbrana, 1 sedmerac), Memić 1, Đurđević 6, Hercegovac 2, Daničić 3, Mijatović, Bubić 1, Efendić (14 odbrana), Nježić 3, Majić 7, Lončar, Ćelić 7, Šešić 3, Ćeranić 3, Vukićević, Marković 1. Trener: Ratko Đurković.
Krajina: Hušić (2 odnrane), Stoisavljević 6, Nadarević, Hošić 5, Salkić, Dautović, Durić 2, Subotić (14 odbrana), Kapić 3, Blagojević, Dervišević, Rekić (1 odbrana), Bašagić, Lipović 2, Krivokapić 1. Trener: Mensur Osmanagić.