Saopštenje za javnost: Poziv institucijama za podršku učešća RK Borac m:tel u grupnoj fazi EHF Kupa

Rukometni klub Borac m:tel danas je Predsjedniku Republike Srpske, Vladi Republike Srpske, Savjetu ministara BiH, Ministarstvu civilnih poslova BiH i Gradu Banja Luka uputio poziv za podršku eventualnog učešća u grupnoj fazi EHF Kupa.

Učešće RK Borac m:tel u grupnoj fazi EHF Kupa, osim velikog sportskog rezultata, Banjoj Luci, Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini donio bi mnogo i na polju promocije i turizma, jer su učesnici ovog takmičenja eminentni klubovi Njemačke, Francuske, Španije… a cijelo takmičenje prati veliki broj medija iz cijele Evrope. Učestvovanjem u ovom takmičenju, RK Borac m:tel bio bi jedini prestavnik Bosne i Hercegovine koji bi “igrao grupnu fazu” zvaničnog evropskog takmičenja u sezoni 2015/16. Međutim, ovaj veliki sportski rezultat iziskuje i velike troškove, za koje, nažalost, nismo u mogućnosti da obezbijedimo novac. Prema prvim procjenama, troškovi organizacije utakmica, putovanja i smještaja, po izuzetno strogim i zahtjevnim pravilima Evropske rukometne federacije, iznosili bi oko 150.000 KM.

Napominjemo da je uprava našeg kluba obezbijedila stabilan budžet za ovu sezonu, ali plasman u narednu, grupnu fazu predviđa nove troškove, koji nisu planirani u ovogodišnjem budžetu i, ukoliko ne dobijemo podršku nadležnih institucija, moraćemo odustati od daljeg takmičenja, što će imati brojne negativne posljedice po naš klub, ali i za rukomet i sport uopšte u Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini.

Uvažavajući sve navedeno, očekujemo da će nadležne institucije prepoznati značaj plasmana trostrukog osvajača duple krune u BiH u grupnu fazu EHF Kupa i svih benefita koje ovo takmičenje donosi Republici Srpskoj i Bosni i Hercegovini i obezbijediti nam sredstva potrebna za servisiranje troškova koji nas očekuju eventualnim plasmanom. Naravno, sredstva će nam biti potrebna isključivo u slučaju plasmana u grupnu fazu ovog takmičenja.

Podsjećamo, RK Borac m:tel plasirao se u treće pretkolo EHF Kupa, čime je došao na korak od najvećeg uspjeha kluba u proteklih 25 godina – učešća u grupnoj fazi ovog, drugog po kvalitetu, evropskog rukometnog takmičenja. Izvlačenjem parova trećeg pretkola EHF Kupa, kojim je RK Borac m:tel za protivnika dobio šampiona Holandije – OCI Lions, prema mišljenju stručnog štaba, igrača i Uprave našeg kluba, otvorila se realna mogućnost za plasman našeg tima u grupnu fazu ovog evropskog takmičenja. Utakmice trećeg pretkola Kupa EHF biće odigrane 21. i 28.11.2015. godine.

Comments

comments

Share Now