Šampion prejak

Rukometaši Borca m:tel ubjedljivo su poraženi na gostovanju kod novog-starog prvaka, sarajevske Bosne, sa 29:39 (13:17).

“Crveno-plavi” su odigrali dobro prvih 20 minuta tokom kojih su u nekoliko navrata imali i dva gola viška. Međutim, tada je uslijedio pad. “Studenti” su došli do svoje igre, iz kontri i polukontri kažnjavalai sve greške Banjalučana, tako da su već do odmora stekli četiri gola viška. U drugom dijelu su domaći nastavili u istom ritmu, golmani Bosne bili su na visini zadatka, a rezultat svega je konačnih “plus deset”.

BOSNA 39 (17)
BORAC 29 (13)
DVORANA: “Ramiz Salčin” na Mojmilu. Gledalaca: 400. Sudije: Mevludin Šabić (Gračanica), Senad Kamberović (Banovići). Sedmerci: Bosna 2 (-), Borac m:tel 8 (3). Isključenja: Bosna 12, Borac m:tel 12 minuta.
BOSNA: Grahovac, Doborac 10, Međić 4, Pucelj 2, Ovčina, Uvodić, Veslinov, Banić 2, Kapisoda 7, Efendić, Nekić 4, Memić, Arnaudovski 4, Melić 6. Trener: Irfan Smajlagić.
BORAC m:tel: Blažević, Malić 1, Pucarević, Garić 1, Rakocija 3, Panić 5, Halilbegović 4, Dejanović, Mikić 3, Trkulja 2, Međedović, Jaškić 6, Karačić 4. Trener: Draško Budiša.