Rukometaši Borca m:tel zaledili Izviđač na minus 10

Rukometaši Borca, u utakmici četvrtog kola Lige za prvaka BiH, deklasirali su sinoć u dvorani studentskog Kampusa u Banjoj Luci Izviđač sa 37:27.

Domaći rukometaši, fenomenalnom igrom, prvenstveno u drugom poluvremenu, ostvarili su ubjedljiv trijumf, kojim su anulirali poraz u Ljubuškom (28:24) i ukoliko na kraju Lige budu imali isto bodova kao i Izviđač, zbog boljeg gola razlike u međusobnim susretima, trofej će završiti u Banjoj Luci.

Početak meča obilježio je direktni crveni karton koji je zaradio kapiten Banjalučana, Đorđe Ćelić, nakon starta nad lijevim krilom Skauta, Davidom Mandićem. Ipak, ovo isključenje nije se negativno odrazilo na igru „crveno-plavih“, već suprotno.

Prvo poluvrijeme prošlo je u ravnopravnoj borba u kojoj su se oba tima smjenjivali u vođstvu, da bi domaći na kraju prvih 30 minuta ipak imali dva gola prednosti, 16:14.
Rukometaši Borca furiozno su ušli u nastavak susreta i prednost povećavali iz minuta u minut. U 37. već su imali plus sedam, 22:15. Desetak minuta kasnije gosti smanjuju na plus četiri, ali tada „crveno-plavi“ dodaju gas i stižu do maksimalnih plus 10.

U redovima Borca m:tel najefikasniji je bio Danijel Vukićević sa devet golova, dok je na golu fenomenalni Damir Efendić zaustavio 12 šuteva.
S druge strane, prvi strelac u poraženom sastavu bio je Matej Hrstić sa šest pogodaka.

Veliku pomoć domaći igrači imali su od navijača koji su ih nosili do pobjede.

U utakmici petog kola, koja je na programu u srijedu, 24. maja rukometaši Borca m:tel u SD „Borik“ ugostiće Konjuh iz Živinica, dok u posljednjem kolu gostuju u Sarajevu, ekipi Vogošće.
Ukoliko trijumfuju u oba susreta, rukometaši Borca m:tel osvojiće titulu šampiona BiH.