Remi protiv Goražda

Rukometaši Borca m:tel još nisu preboljeli eliminaciju iz EHF kupa, a to se najbolje osjetilo u odgođenom meču šestog kola Premijer lige BiH, u kojem su pred svojim navijačima remizirali protiv Goražda 24:24.
Gosti su tokom cijelog susreta bili u ravnopravan rival, deset minuta prije kraja imali tri gola viška (22:19), da bi domaći tada “dodali gas”. U narednih sedam minuta napravili su seriju 4:1 i golom Panića stigli do izjednačenja. Zatim je Bezdrob sa penala vratio prednost na stranu Goražda, a Mikić ubrzo poravnao na 24:24.
Gosti su u posljednjem minutu dobili novu šansu sa sedam metara, ali je Blažević sjajno zaustavio šut Delića i svom timu dao priliku za trijumf. Vremena je bilo malo, a nakon posljednjeg faula do kraja je ostalo samo dvije sekunde. Odigrana je akcija za Garića, a njegov udarac uz zvuk sirene zaustavio je Đananović.

BORAC m:tel 24 (11)
GORAŽDE 24 (11)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 300. Sudije: Nermin Salkanović, Vladimir Zeljko (Zenica). Sedmerci: Borac m:tel 3 (3), Goražde 6 (5). Isključenja: Borac m:tel 2, Goražde 16 minuta. Crveni karton: Vladimir Bajin (treće isključenje, Goražde) u 42. minutu.
BORAC m:tel: Blažević (12 odbrana, 1 sedmerac), Srdić 1, Malić 3, Garić 2, Rakocija 1, Pijetlović 3, Ilić 2, Bibić, Halilbegović 6 (3), Kulenović, Mulabdić (7 odbrana), Panić 4, Mikić 2, Karačić. Trener: Draško Budiša.
GORAŽDE: Šehović, Bukva, Jović 4, Jamak, Bajin 2, Bezdrob 5 (5), Dedović 5, Mandarić, Delić 5, Đananović (15 odbrana), Fidahić, Halilović, Biljaka 3, Grbić. Trener: Nermin Djana.