Privredno sportska delegacija iz Poljske posjetila RK Borac m:tel

Privredno sportska delegacija iz Poljske, koju predvodi počasni ambasador Bosne i Hercegovine u poljskom gradu Bialimstok i istaknuti privrednik, Stanislav Lunievski, posjetila je danas RK Borac m:tel.

U delegaciji iz Poljske bili su i potpredsjednik Fudbalskog saveza ove zemlje i predsjednik vodeće ekipe tamošnjeg šampionata FK Jegielonija, Cezari Kuleša, predsjednik Olimpijskog komiteta regije Podlaskie, Januš Kohan, kao i rukovodilac sektora za izvoz jedne od najvećih evropskih kompanija u proizvodnji mlijeka i mliječnih proizvoda Mlekovita, Miroslav Račkovski.

Potpredsjednik Borac m:tel, Marinko Umičević, član Upravnog odbora, Vladimir Blagojević, i direktor, Vladimir Branković, upoznali su goste iz Poljske o bogatoj istoriji, ali i situaciji u kojoj se trenutno nalazi naš klub.

Na sastanku je, između ostalog, bilo riječi i o potencijalnoj saradnji između RK Borac m:tel i rukometne akademije iz regije Podlaskie, ali i eventualnom sponzorstvu od strane Mlekovite, koja ima namjeru da značajnije uđe na tržište BiH, pa čak i investira u Republiku Srpsku.

– Bio je ovo jedan jako lijep i prijatan sastanak. Ovo je prvi kontakt koji smo ostvarili i nadam se da neće ostati na tome. Razmijenili smo i iskustva. Poljska je jedna velika zemlja i sportska nacija, koja nam može mnogo pomoći, ali i mi njima, posebno kada je u pitanju rad sa mlađim kategorijama – naveo je Umičević.

Jedan od ciljeva posjete Borcu m:tel, kako je rekao Lunievski, je sportsko povezivanje Poljske i Bosne i Hercegovine.

– Odlično smo upoznati sa svim uspjesima RK Borac i velikim brojem olimpijskih pobjednika koji dolaze iz ovog grada. Očekujem da će se naš klub iz oblasti Podlaskie uspješno povezati sa RK Borac – istakao je Lukievski.

Domaćin delegaciji iz Poljske je Područna privredna komora Banja Luka, čiji je predsjednik, Goran Račić, takođe, prisustvovao ovom sastanku. On je prije mjesec dana posjetio Poljsku, gdje je pred 100 najvećih privrednika Podlaskie oblasti predstavio mogućnosti saradnje i potencijale za ulaganje.

– Između ostalih, posjetio sam i najveću mliječnu industriju u Poljskoj, Mlekovitu, koja je pokazala interes da jedan dio svoje proizvodnje organizuje na našim prostorima. S obzirom da je sport jedan od najboljih oblika promocije jedne države, iskoristili smo priliku da ih upoznamo sa RK Borac i FK Borac – kazao je Račić.

Comments

comments

Share Now