Preminuo Hamdija Saračević

Legendarni rukometaš banjalučkog Borca i bivši reprezentativac Jugoslavije, nakon duge i teške bolesti, preminuo je u subotu u Zagrebu u 81. godini života.

Saračević je rođen 11. marta 1935. godine u Banjoj Luci. U ranoj mladosti prvo se bavio odbojkom, zatim fudbalom, a nakon toga i velikim rukometom. Godine 1959., u zrelim sportskim godinama, došao je u RK Borac, u kojem je ostavio veliki trag. Sa našim klubom, za koji je odigrao 114 utakmica i postigao 215 pogodaka, bio je šampion Jugoslavije 1959. i 1960. godine, a 1961. osvajač Kupa.
Bio je i reprezentativac Jugoslavije. Otac je našeg proslavljenog rukometaša, Zlatka Saračevića.
Ovim putem RK Borac m:tel izražava iskreno saučešće porodici Saračević.
Neka mu je vječna slava i hvala!

Comments

comments

Share Now