Poraz od Vogošće u posljednjem kolu Lige 4

Rukometaši Borca u posljednjem kolu “Lige 4” za prvaka BiH poraženi su na gostovanju od ekipe Vogošće rezultatom 36-29 (17-14).

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, ekipe su se smjenjivale u minimalnom vođstvu, da bi Vogošćani u finišu preko Jelačića i Divkovića stekli prednost od 3 gola (17-14).
Početak drugog poluvremena pripao je domaćoj ekipi, koja je većim dijelom drugog poluvremena uspijevaju zadržati razliku od 4-5 pogodaka. U pojedinim momentima utakmice domaćini su imali prednost od sedam golova, koliko je prednost iznosila i na kraju utakmice 36-27.

Najefikasniji u redovima “crveno-plavih” bio je Ratko Nikolić sa 7 pogodaka, dok je kod domaćina Tarik Međić postigao 12 golova.

VOGOŠĆA 36 (17)
BORAC m:tel 29 (14)
DVORANA: “SD Amel Bečković”. Gledalaca: 700. Sudije: Zdenko Božić, Borislav Slipac. Sedmerci: Vogošća 6 (5), Borac m:tel 8 (6). Isključenja: Vogošća 8, Borac m:tel 8 minuta.
VOGOŠĆA: Šabanović (13 odbrana), Haseljić (2 odbrane), Geko 2, Džinović 6, Smajilbegović, Bečić 1, Korjenić, Međić 12, Ovčina 2, Tufekčić 4, Špiljak, Jelačić 4, Divković 4, Pandžić, Kadrić, Dedajić 1; trener: Daniel Riđić.
BORAC m:tel: Efendić (4 odbrane), Ivanišević (3 odbrane), Hušić, Janković 6, Vujović 3, Nježić 3, Obradović 2, Stanković, Ćelić 2, Šešić 1, Dumenčić 4, Nikolić 7, Smojver 1, Milošević, Glumičić. Trener: Aleksandar Međedović.

Ovim porazom “crveno-plavi” zauzeli su treće mjesto sa sedam bodova.

Sljedećeg vikenda rukometaši Borca će ponovo gostovati u dvorani u Vogošći, kada se igra završni turnir Kupa BiH. Prvog dana turnira, u subotu 28. maja, igraju se polufinalni mečevi u kojima se sastaju Vogošća i visočka Bosna, te Borac i Izviđač. Finale je na rasporedu u nedjelju od 15:30 časova.