Poraz Borca m:tel na startu “Lige 4”

Rukometaši Borca m:tel porazom na domaćem terenu od ekipe Izviđača (23-21) započeli su takmičenje u “Ligi 4” za prvaka BiH.

U izuzetno borbenoj utakmici gosti iz Ljubuškog od samog starta došli su do prednosti, koju su držali skoro svih 60 minuta. Banjalučani su tek sredinom drugo poluvremena uspjeli da povedu (18-17 i 19-18), ali tu prednost nisu uspjeli zadržati do kraja susreta.

Nakon prvog neiskorištenog napada, Miloš Nježić u odbrani pravi faul i dobija isključenje na dva minuta. Rukometaši Izviđača koriste igrača više u polju i golovima Šarca i Pavlaka stižu do 2-0. U prvim minutama domaći nisu uspjevali pronaći rješenje za duboku odbranu Ljubušaka, i tek u sedmom minutu kapiten Borca m:tel, Ratko Nikolić, postiže prvi pogodak za “crveno-plave” 2-1. Igrači Izviđača bili su u prednosti sve do 23. minuta, kada branioci titule šampiona BiH, pogotkom Dominika Smojvera stižu do izjednačenja 9-9. To je bio znak da trener gostiju, Zdenko Grbavac, pozove tajmaut. Taj minut odmora bolje se odrazio na igru Izviđača, koji golovima Hrstića i Čuture odlazi na plus dva (9-11). Iskusni Nikolić sa dva vezana gola vraća rezultat u egal. Do kraja prvog dijela igre ponovo je Hrstić bio precizan za Izviđač, dok je Branislav Obradović pogotkom u posljednjim sekundama postavio konačnih 12-12.

I početak drugog poluvremena pripao je gostima, koji ponovo stižu do dva pogotka razlike (13-15 i 14-16). U 41. minutu, Dumenčić smanjuje na gol zaostatka, a večeras sjajni Ratko Nikolić 16 minuta prije kraja postiže pogodak za novo izjednačenje 16-16. Nakon pogotka Ereša, Borac m:tel golovima Obradovića i Dumenčića u 46. minutu dolazi do prve prednosti 18-17. Izjednačenje gostima donosi Ante Grbavac, a novim pogotkom Obradovića Banjalučani, sa igračem više (na dva minuta isključen Miličević), u 48. minutu ponovo prelaze u vođstvo 19-18. Iako su tada svi u dvorani Borik očekivali da se “crveno-plavi” odlijepe i zabilježe trijumf, to se, na žalost, nije dogodilo. Nakon novog tajmauta koji je zatražio Grbavac, Šarac pogađa za izjednačenje, a Ereš devet minuta prije kraja dovodi Izviđač u vodstvo 19-20. Tajmautom je uzvratio i trener Borca m:tel, Aleksandar Međedović, ali to nije donijelo željenu promjenu rezultata. Iako je Vujović pogodio za novo izjednačenje 20-20, Izviđač sa dva gola Hrstića odlazi na nedostižnih 20-22. Tračak nade domaćim vratio je Dominik Smojver u 58. minutu, kada je smanjio zaostatak na 21-22, ali je konačan rezultat još jednim pogotkom postavio prvi strijelac meča, Ante Grbavac minut prije kraja.

Najefikasniji u redovima Banjalučana bio je Ratko Nikolić sa pet pogodaka, po četiri postigli Nježić i Obradović, dok je Tibor Ivanišević zabilježio 10 odbrana.
U pobjedničkom taboru, najbolji strijelac bio je već pomenuti Ante Grbavac sa sedam golova, a pratio ga je Hrstić sa pet. Tolić je zabilježio devet odbrana i jedan sedmerac, dok je Ivanković zaustavio pet šuteva i čak dva sa sedam metara.

Narednu utakmicu rukometaši Borca m:tel igraju u subotu, 7. maja, u Maglaju protiv istoimene ekipe.

BORAC m:tel 21 (12)
IZVIĐAČ 23 (12)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 800. Sudije: Amar Konjičanin, Dino Konjičanin. Sedmerci: Borac m:tel 5 (2), Izviđač 2 (2). Isključenja: Borac m:tel 10, Izviđač 10 minuta.
BORAC m:tel: Efendić, Janković 2, Vujović 2, Mijatović, Ivanišević (10 odbrana), Nježić 4, Hušić, Obradović 4, Stanković, Ćelić, Šešić, Dumenčić 2, Nikolić 5, Smojver 2, Milošević, Glumičić. Trener: Aleksandar Međedović.
IZVIĐAČ: Miličević, J. Ereš 3, Grgić, Mandić, Marković, Čutura 1, Jarak, Tolić (9 odbrana, 1 sedmerac), Šarac 3, A. Grbavac 7, J. Grbavac, Pavlak 2, Hrstić 5, Rodin 2, I. Ereš, Ivanković (5 odbrana, 2 sedmerca). Trener: Zdenko Grbavac.