Pobjeda Borca m:tel u infarkt završnici

Utakmica za infarkt! Ovako bi se najlakše mogao opisati susret između Borca m:tel i Vogošće, koji je večeras, u okviru trećeg kola “Lige 4” za prvaka BiH, odigran u dvorani banjalučke O.Š. “Borisav Stanković”.

U veoma uzbudljivoj završnici, Banjalučani su pogotkom Vujovića u posljednjim sekundama meča došli do prvog trijumfa (26-25) i ostali u trci za odbranu titule šampiona BiH.

Gosti su bolje otvorili utakmicu i polako povećavali prednost, da bi u 21. minutu došli do četiri gola razlike (6-10). To je bio znak da trener “crveno-plavih”, Aleksandar Međedović, zatraži minut odmora, poslije kojeg Banjalučani konsoliduju redove i do kraja prvog poluvremena stižu do izjednačenja (12-12). Ipak, rukometaši Vogošće se u posljednjem minutu bolje snalaze i na odmor odlaze sa minimalnom prednošću (12-13).

Prvih sedam minuta nastavka igralo se gol za gol, da bi branioci titule šampiona BiH prvi put došli do prednosti u 37. minutu (17-16), koju su čuvali sve do samog finiša. U 56. minutu rukometaši Borca m:tel imali su čak tri gola viška i tada se činilo da će utakmicu mirno privesti kraju. Međutim, izabranici Daniela Riđića dodaju gas i serijom 3-0 u 59. minutu dolaze do izjednačenja (25-25). U narednom napadu domaći su izborili sedmerac. Najefikasniji igrač susreta, Ratko Nikolić, pogađa prečku i Vogošća dobija napad za pobjedu. Tada na scenu stupa odlični Damir Efendić, koji brani zicer, ali nakon toga, u želji da baci loptu u kontra napad, griješi. Na sreću “crveno-plavih”, gosti ne koriste još jednu priliku i 12 sekundi prije kraja rukometaši Borca m:tel dolaze do lopte, a Međedović traži tajmaut.

U posljednjim trenucima utakmice trener Banjalučana, umjesto golmana, uvodi sedmog igrača u napad, Davorina Vujovića, koji mu se na najbolji način odužuje – pogotkom za trijumf Borca m:tel tri sekunde prije kraja utakmice.

Prvo ime večerašnjeg meča bio je kapiten “crveno-plavih”, Ratko Nikolić, koji je postigao 10 pogodaka, dok je Damir Efendić zaustavio 11 šuteva i dva sedmerca. Na drugoj strani, nerješiva enigma za domaću odbranu bili su Međić i Divković, koji su postigli po devet golova, a Šabanović je skupio 12 odbrana, uz jedan odbranjen sedmerac.

Narednu utakmicu rukometaši Borca m:tel igraju u subotu, kada gostuju ekipi Izviđača iz Ljubuškog.

BORAC m:tel 26 (12)
VOGOŠĆA 25 (13)
DVORANA: “O.Š. Borisav Stanković”. Gledalaca: 500. Sudije: Žarko Hrstić, Mario Primorac. Sedmerci: Borac m:tel 7 (5), Vogošća 7 (5). Isključenja: Borac m:tel 2, Vogošća 0 minuta.
BORAC m:tel: Efendić (11 odbrana, 2 sedmerca), Janković 3, Vujović 1, Mijatović, Ivanišević (1 odbrana), Nježić 4, Hušić, Obradović, Stanković 3, Ćelić 2, Šešić, Dumenčić, Nikolić 10, Smojver, Milošević 3, Glumičić. Trener: Aleksandar Međedović.
VOGOŠĆA: Geko 1, Džinović, Smajlibegović, Bečić, Korjenić 3, Međić 9, Haseljić, Ovčina 2, Tufekčić, Špiljak, Šabanović (12 odbrana, 1 sedmerac), Divković 9, Kadrić, Teletović, Dedajić 1. Trener: Daniel Riđić.