Peti trijumf zaredom: U “Boriku” savladan i Konjuh

Sigurnom igrom od samog početka i jakim ritmom, rukometaši Borca m:tel upisali su petu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi BiH, savladavši u “Boriku” ekipu Konjuh iz Živinica, 32-26.

Kakav – takav rezultatski priključak gosti iz Živinica imali su u prvom poluvremenu, koje je završeno prednošću “crveno-plavih” 15-12.

Furioznim startom na početku drugog dijela, Banjalučani se “odljepljuju” na plus osam i 20 minuta prije bilo je jasno da je pobjednik riješen, samo je ostalo da se vidi i konačan rezultat.

Iako su navijači očekivali i ubjedljiviji trijumf Borca m:tel, gostujući rukometaši iskoristili su malu neopreznost i rezultat smanjili na, za njih, prihvatljivih minus šest.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Vladan Đurđević sa sedam golova, dok je najbolju partiju u ovoj sezoni pružio drugi golman, Arman Beširević, koji je zasutavio devet šuteva rukometaša Konjuha.

U timu iz Živinica, koji sa klupe predvodi bivši igrač Borca, Bojan Unčanin, najviše su se istakli Smajić i Bečić sa po sedam pogodaka, dok je na golu bio odlični Bojić sa 16 odbrana.

U narednom, 10. kolu Premijer lige, Banjalučani gostuju pretposljednjoj ekipi Hercegovine u srijedu, 23. novembra.

BORAC m:tel 32 (15)
KONJUH 26 (12)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 300. Sudije: Zdenko Božić i Borislav slipac. Sedmerci: Borac m:tel 1 (1), Konjuh 4 (4). Isključenja: Borac m:tel 10, Konjuh 6 minuta.
BORAC m:tel: Beširević (9 odbrana), Memić 5, Đurđević 7, Hercegovac 2, Daničić 3, Mijatović 5, Bubić, Efendić (1 odbrana), Nježić 1, Majić 5, Lončar, Ćelić 1, Šešić 1, Ćeranić, Vukićević 2, Marković. Trener: Ratko Đurković.
KONJUH: Mišić 3, Damjanović 3, Šarić 1, Modrić 1, Smajić 7, Sakić, Bojić (16 odbrana), Alijagić 2, Bečić 7, Brkić, K. Hamzić 2, A. Hamzić. Trener: Bojan Unčanin.