Osvojeni novi bodovi

Rukometaši Borca m:tel opravdali su ulogu favorita protiv Izviđača u osmom kolu Premijer lige BiH (23:18), te su, barem nakratko, izbili na lidersku poziciju.
U utakmici u kojoj su dominirale odbrane i sjajni golmani – Mario Blažević na jednoj, te talentovani Benjamin Burić na drugoj strani, “crveno-plavi” su uspjeli da upišu novi trijumf, iako su u pojedinim dijelovima igre bili u grču. Puleni Draška Budiše su u prvih 30 minuta stvorili sigurnih sedam golova viška (14:7), da bi u 38. minutu došli do rekordnih “plus osam” (17:9). No, mlada ekipa iz Ljubuškog se nije predavala, te je u sljedećih devet minuta serijom 5:1 prišla na “minus četiri”. Ipak, domaći su brzo odgovorili i predvođeni Blaževićem, koji je skupio 25 odbrana, ubrzo otišli na 21:15, te mirno priveli meč kraju.

BORAC m:tel 23 (14)
IZVIĐAČ 18 (7)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 300. Sudije: Eldan Hurić (Goražde), Goran Smajlović (Visoko). Sedmerci: Borac m:tel 6 (3), Izviđač 3 (1). Isključenja: Borac m:tel 12, Izviđač 8 minuta. Crveni karton: Igor Radojević (treće isključenje, Izviđač) u 57. minutu.
BORAC m:tel: Blažević (25 odbrana), Srdić, Malić 2, Garić 2, Pucarević, Rakocija 1, Pijetlović 1, Panić 1, Halilbegović 7, Kulenović 1, Mulabdić, Ilić 1, Mikić 6 (3), Karačić 1. Trener: Draško Budiša.
IZVIĐAČ: Kvesić (1 odbrana, 1 sedmerac), B Burić (13 odbrana), Miličević, Dominiković 2, Herceg 2, Bošnjak, Matić 1, Radojević 4, Mucić 2, Boras 1 (1), Perić, Ilić, S. Burić 6, Čolak. Trener: Siniša Markota.