Osnivanje Udruženja u cilju zaštite klubova

Rukovođenje takmičenjem i zaštita interesa klubova, osnovni su ciljevi Udruženja muških rukometnih klubova Premijer lige BiH, koje bi uskoro trebalo da bude osnovano.

Inicijatori formiranja ovog udruženja su klubovi, a prvi sastanak održan je u utorak u Visokom.

Direktor RK Borac m:tel, Vladimir Branković, za sajt našeg kluba izjavio je da Udruženje nema namjeru da radi ništa što bi bilo u suprotnosti sa aktivnostima koje vodi Rukometni savez BiH.

– Naprotiv, mi želimo pomoći. Želimo da na najbolji mogući način organizujemo i unaprijedimo takmičenje u Premijer ligi BiH i rukometa uopšte. Predviđeno je da kotizaciju za takmičenje klubovi plaćaju Udruženju, koje će dogovorenu članarinu plaćati Savezu – poručio je Braković i dodao da brigu o takmičenjima i u najrazvijenijim rukometnim zemljama vode upravo ovakva udruženja klubova.

Comments

comments

Share Now