Nametanjem svog ritma do pobjede na otvaranju sezone

Rukometaši Borca m:tel, sutra od 18 časova, utakmicom protiv ekipe Maglaja počinju pohod na osvajanje titule šampiona BiH.

Trener banjalučkog tima, Ratko Đurković, rekao je novinarima da očekuju pobjedu na startu Premijer lige BiH.

Ekipa Maglaja, kako je naveo, nije mnogo mijenjala tim u odnosu na prošlu sezonu, ali, ističe, da mu je najvažnije kako će njegova ekipa igrati.

– Mi treba da nametnemo svoj ritam, odnosno da igramo onako kako smo trenirali, a neka oni misle o ishodu utakmice. Nama je u glavi pobjeda na otvaranju sezone, to je sigurno – poručio je Đurković i dodao da su svi u ekipi dobro raspoloženi i da jedva čekaju sutrašnji meč.

Borac m:tel u novu sezonu ulazi sa dosta izmjenjenim sastavom u odnosu na prethodnu, od stručnog štaba, do igrača, ali sa jasnim ciljem – da vrati titulu u Banja Luku.

– Nas očekuje da se predstavimo u što boljem sjvetlu, da opravdamo ime kluba, ali i očekivanja javnosti, ali prije svega nas samih, jer smatram da smo napravili ekipu koja prvo treba, ali i želi da se dokazuje. Igrači koji su sada tu moraju da shvate da će oni biti nosioci glavnih uloga i nadam se da će to shvate što prije, a po ovome što sam do sada vidio, mislim da tu neće biti prevelikih problema. Samo želim da nastavimo rad bez povreda i da se dokazujemo iz utakmice u utakmicu – rekao je šef stručnog štaba “crveno – plavih”.

On je dodao da bi osvajanje titule bi bio ogroman uspjeh, ne samo što to Borac iziskuje i traži, već i zbog same klupske tradicije, koja svakom igraču i treneru nameće taj balast i tu odgovornost.

– Što se mene tiče, navikao sam da radim u takvim uslovima. Osvajanje titule mi ne predstavlja opterećenje, ali je, svakako, ogroman izazov. Ne bježim od izazova i visokog cilja. Svako ko se bavi sportom, igrač ili trener, mora da cilja visoko, pa i mi tako radimo. Međutim, sa druge strane moramo da kažemo da prošle sezone skup iskusnijih i boljih igrača po imenima nije stigao do titule. Da li ćemo uspjeti mi, pokazaće vrijeme, ali ćemo ići u tom pravcu. Ako ova ekipa, koja je u prosjeku godina mlada, u kontinuitetu bude igrala dobro, ako ne bude prevelikih oscilacija, onda ni titula u plej-ofu nije nemoguća – naglasio je Đurković.

U novoj sezoni, kako je najavio, svi igrači davaće maksimum.

– Neću dozvoliti da iko od mojih rukometaša bude indolentan na terenu. Takođe, neću dopustiti da je bilo koji protivnik motivisaniji i da više želi pobjedu od igrača Borca, trenera ili bilo koga drugog u klubu. Očekujem fanatičnost, borbenost, naravno da se podrazumijeva i rukometno znanje, pa ćemo da dajemo ocjene o igri kada krene takmičenje – kazao je crnogorski stručnjak.

U narednoj sezoni, kako je istakao, igra rukometaša Borca m:tel zasnivaće se na jakoj odbrani i brzim kontrama i polukontrama.

– Moramo da trčimo i da imamo dobru kretnju. Posjedujemo mladost i snagu, te krila koja mogu ne da trče, nego i da “lete”. Želimo takvom igrom da im omougućimo što više šansi za kontranapade. Na tome radimo i u tom segmentu igre najviše “škripi” – zaključio je Đurković.

Da je akcenat na odbrani, potvrdio je i pivotmen, Đorđe Ćelić, koji je rekao da su svi igrači spremni i sa nestrpljenjem očekuju prvu utakmicu.

– Jako je bitno da odigramo čvrsto u odbrambenoj fazi, a iz te odbrane očekujem, svakako, da se redaju laki golovi iz kontri i polukontri. Što se naše ekipe tiče, dosta se izmijenila u odnosu na prošlu godinu, došlo je mnogo novih igrača. Međutim, imali smo dosta vremena da se uigramo, odigrali smo i veliki broj kontrolnih utakmica, tako da su se svi momci uklopili u rad i ekipu i očekujem da pobijedimo u sutrašnjoj utakmici – naglasio je Ćelić.

Član Upravnog odbora, Vladimir Blagojević, kazao je da će kompanija m:tel i dalje biti glavni sponzor RK Borac.

– Dogovorili smo nastavak saradnje i za narednu sezonu sa našim dosadašnjim glavnim sponzorom, tako da ćemo, na naše veliko zadovoljstvo, i u sljedećih godinu dana nositi naziv Borac m:tel – istakao je Blagojević i dodao da će većina sponzora iz prethodne sezone ostati uz klub i u narednom periodu.

Utakmica Borac m:tel – Maglaj igra se u subotu 10. septembra u SD Borik sa početkom u 18 časova. Cijena karte za ovu utakmicu iznosi 3KM.

Parovi 1. kola  Premijer lige BiH
Sloga – Derventa
Prijedor – Bosna (S)
Konjuh – Goražde
Hercegovina – Krivaja
Krajina – Čelik
Vogošća – Zrinjski

Comments

comments

Share Now