Na krilima „Lešinara“ do pobjede nad Zrinjskim

U derbi susretu 15. kola Premijer lige BiH, rukometaši Borca m:tel, nošeni fenomenalnom podrškom najvjernijih navijača „Lešinara“, kao i brojnih ljubitelja rukometa, savladali su mostarski Zrinjski 27:23 (19:12).

Od samog početka izabranici Ratka Đurkovića nametnuli su svoj ritam i na odmor otišli sa sedam golova prednosti. Prvi gol na meču postigao je lijevi bek gostiju, Nikola Ivanović, koji je nakon šuta pao, udarivši glavom u parket, pri čemu je zaradio potres mozga. Nakon toga, Banjalučani prave seriju 5:0 i odmah stavljaju do znanja gostujućim rukometašima da u ovom susretu nemaju čemu da se nadaju. Prednost Borca m:tel konstatno je rasla, za šta je najzaslužniji bio mladi Miloš Nježić, koji je u prvom dijelu susreta postigao čak sedam pogodaka, da bi pred kraj prvog poluvremena iznosila i čak devet golova (18:9). U finišu prvog dijela, rukometaši Zrinjskog uspjeli su ublažiti prednost i na pauzu otići sa zaostatkom od sedam pogodaka.

Odmor između dva poluvremena bolje je došao Mostarcima, koji su u nastavku zaigrali nešto bolje i ublažili ubjedljivu prednost Borca m:tel, ali za potpuni rezultatski priključak i preokret nisu imali snage.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je već pomenuti Nježić, koji se zadržao na sedam pogodaka, dok je Mirko Majić postigao dva manje, dok je Milan Kosanović skupio 13 odbrana.

Ovom pobjedom „crveno-plavi“ su se na najbolji način revanširali Zrinjskom za poraz u prvom dijelu sezone u Mostaru (25:24).

RK Borac m:tel još jednom se zahvaljuje najvjernijim navijačima „Lešinarima“, ali i svim ljubiteljima rukometa koji su večeras napravili nezaboravnu atmosferu i nosili naše igrače do ove veoma važne pobjede.