Minimalan poraz Banjalučana u Prešovu

Rukometaši Borca minimalno su poraženi od Tatrana u Prešovu 27-26 (12-15) u zaostaloj utakmici prvog kola SEHA Gazprom lige. Iako su poraženi odigrali su jednu od boljih utakmica ove sezone, posebno na gostujućem terenu.

Crveno-plavi dobro su otvorili meč, zahvaljujući sjajnim odbranama Ivaniševića i odličnom igrom u napadu, u 5. minutu imali su prednost od tri gola 1-4. U 11. minutu domaći rukometaši serijom od 4-0 preokreću rezultat u svoju korist 5-4, a četiri minuta kasnije na semaforu je pisalo 8-5. Brzim kontrama Banjalučani dolaze do izjednačenja 8-8 u 20. minutu, da bi u 26. minutu poveli sa 11-13. Minutu prije kraja prvog poluvremena Trivunža je iz sedmerca pogodio za novo vođstvo Borca od tri gola razlike 12-15, što je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena. Na golu je blistao Ivanišević sa 10 odbrana.
Drugo poluvrijeme počelo je brzom igrom domaćina koji je već u 33. minutu došao do izjednačenja 16-16. Kod rezultata 17-17 u 38. minutu, Trivundža nije iskoristio sedmerac, uslijedio je pad u igri Borca a rukometaši Tatrana prave seriju od 4-0 i dolaze do prednosti 20-17. Uslijedio je tajmaut Banjalučana koji su nakon toga zaigrali bolje i došli do izjednačenja 22-22 deset minuta do kraja utakmice. U 53. minutu pri rezultatu 23-23, Trivundža je zaradio isključenje što su domaći rukometaši iskoristili i poveli sa 26-24. Golovima Jankovića i Mikića Borac se vratio u igru 26-26 dvije minute do kraja utakmice. U nastavku Hrstka je pogodio za 27-26. 40 sekundi prije kraja utakmice kod rezultata 27-26 sudije su “vratile loptu” Tatranu za novi napad, što je izazvalo burne reakcije na klupi Borca. Tatran je u napadu trošio vrijeme poslije čega se Borac odbranio, imao 10 sekundi za napad koji nije iskoristio. Na kraju Tatran je minimalnim rezultatom 27-26 slavio pobjedu.

– Bila je ovo jako teška, a dobra utakmica. Iako smo izgubili, jako sam zadovoljan načinom na koji smo odigrali. Moj tim je pružio veoma dobru partiju posebno u prvom poluvremenu. Odigrali smo mnogo bolje nego protiv Vojvodine u Novom Sadu. Mnogo nam je nedostajao Mladen Bojinović na ovom meču. Uvjeren sam da ćemo u budućnosti odigrati mnogo bolje, iako nemamo mnogo vremena za treninge pošto igramo utakmice svaka tri dana. Meč je odlučen zbog naših individualnih grešaka – rekao je trener Banjalučana Boris Dvoršek.

– Čestitam Tatranu na pobjedi, odigrali su veoma dobru utakmicu. Mi smo takođe pružili dobru partiju i ovo je put kako treba da igramo u nastavku sezone. Nadam se da ćemo nastaviti sa dobrim igrama i stići do trijumfa sljedećeg puta – dodao je Tibor Ivanišević.

Najefikasniji u redovima “crveno-plavih” bio je Srđan Trivundža sa 7 golova, dok je kod Tatrana Radoslav Antl postigao 8 pogodaka.

Narednu priliku za bodove, Borac m:tel imaće u srijedu 28. oktobra u dvorani “Borik” protiv mađarskog Vesprema, aktuelnog branioca titule SEHA Gazprom lige. Utakmica se igra od 19 časova uz direktan tv prenos na ELTA TV.

TATRAN PREŠOV 27 (12)
BORAC m:tel 26 (15)
DVORANA: “Tatran Arena”. Gledalaca: 1385. Sudije: Herzeg Peter, Sudi Peter (HUN). Sedmerci: Tatran Prešov 2 (2), Borac m:tel 4 (3). Isključenja: Tatran Prešov 16, Borac m:tel 6 minuta.
TATRAN PREŠOV: Božić, Rabek, Kopčo 1, Hrstka 4, Krok 7, Sadovyi 1, Radčenko, Vernarsky, Urban 1, Furlan, Pekar, Peskov 5, Antl 8, Chupryna, Ivković, Petro. Trener: Rastislav Trtik.
BORAC m:tel: Efendić, Janković 3, Vujović 1, Mijatović, Ivanišević, Bubić, Mikić 4, Nježić 1, Obradović 4, Stanković, Trivundža 7, Ćelić 1, Ćeranić 1, Nikolić 1, Milošević, Šekarić 3. Trener: Boris Dvoršek.