Minimalan poraz Banjalučana u Mostaru

U derbiju 2. kola Premijer lige BiH rukometaši Borca m:tel minimalno su poraženi na gostovanju od ekipe Zrinjskog rezultatom 25-24 (14-14).

Od samog početka utakmice igralo se “gol za gol”, iako je Zrinjski većinom imao prednost na svojoj strani pa je tako sredinom prvog poluvremena imao i dva razlike, ali su “crveno-plavi” uspjeli da preokrenu u finišu, da bi prije odlaska na odmor Vedran Delić postigao gol za izjednačenje 14-14.

U nastavku se nastavila tvrda igra i sve teže su padali pogoci. Zrinjski je uspio da na samo tri minuta do kraja stigne do “plus tri”, ali su “crveno-plavi” ponovo stigli na korak od preokreta i imali šansu da u posljednjem napadu izbore remi, ali je golman domaćina Damjan Šarac uspio da odbrani za veliko slavlje “plemića”.

Najefikasniji u redovima Banjalučana bili su Memić i Majić sa 6 postignutih golova, dok je kod Zrinjskog Mandarić ostigao takođe 6 pogodaka.

Narednu utakmicu rukometaši Borca m:tel u okviru 3. kola Premijer lige BiH igraju u subotu 24. septembra od 17 časova u O.Š. Borisav Stanković protiv ekipe Čelika.

ZRINJSKI 25 (14)
BORAC m:tel 24 (14)
DVORANA: “Bijeli Brijeg”. Gledalaca: 800. Sudije: Emir Dautović, Vejsil Beširević. Sedmerci: Zrinjski 2 (2), Borac m:tel 2 (2). Isključenja: Zrinjski 4, Borac m:tel 10 minuta.
ZRINJSKI: Vistorop, Doko, Perić 2, Bošković 2, Delić 3, Mandarić 6, Šarac 1, Sarajlić 4, Vidačak, Paradžik, Nakić, Babić 1, Marić 2, Kožulj 1, Šoljić, Džeba 3. Trener: Zdravko Medić.
BORAC m:tel: Beširević, Memić 6, Grahovac, Đurđević 3, Hercegovac 2, Daničić 2, Bubić, Efendić, Nježić 1, Majić 6, Lončar 3, Ćelić 1, Šešić. Trener: Ratko Đurković.