Miloš Nježić: Utakmica sa ekipom Kaknja uvertira za gostovanje Izviđaču

Posljednju utakmicu, koju su naši rukometaši, u okvirpu petog kola Prmeiejr lige BiH, igrali u Istočnom Sarajevu protiv Slavije, desno krilo, Miloš Nježić, odigrao je na visokom nivou.

Jedan od najefikasnijih igrača ovog susreta, sa osam postignutih golova, kaže za sajt našeg kluba da je utakmica bila fizički jako teška, posebno uzimajući u obzir da su „crveno-plavi“ tri dana ranije igrali derbi meč sa Vogošćom.

– Osjetio se umor, ali bez obzira na to loše smo ušli u utakmicu. Nije bilo agresivnosti u odbrani, u napadu smo pravili greške, što je ekipu Slavije držalo do samog kraja u utakmici. Tek pred sam kraj iskoristili smo par njihovih grešaka i odvojili se na neku osjetniju razliku i tako prelomili meč – podsjetio je Nježić.
Sudeći na osnovu do sada odigranih utakmica ove sezone, najubojiti dio napada „crveno-plavih“ je upravo na poziciji desnog krila, na kojoj, uz Nježića, igra i Vladan Đurđević.

– Tu smo nas dvojica i trener stvarno ne treba da brine za tu poziciju, jer uvijek može računati na ovog drugog, ako jednom ne ide. Obojica forsiramo jedan drugog na treningu da što bolje treniramo i samim tim napredujemo, što se na kraju vidi i na terenu – kazao je Miloš.

Šampioni BiH u prve četiri utakmice imaju maksimalan učinak, a desnokrilni napadač, ističe da je to bio cilj na startu prvenstva.

– Bilo je tu par teških utakmica na kojima smo ostvarili pobijede. To nam je ulilo dodatno samopouzdanje i sigurno da ova ekipa raste iz utakmice u utakmicu i da će pružati još bolje partije – naveo je Nježić i dodao da pauza na početku prvenstva, ali i ova reprezentativna, ne utiče previše negativno na ekipu, a treneru ostavlja dodatno vrijeme za uigravanje tima, kao i odmor igrača.

Prema njegovim riječima, u nastavku sezone, navijači od igrača Borca m:tel mogu očekivati maksimalnu borbenost. Prvi naredni ispit za izabranike Bojana Unčanina je u petak, 3. novembra, kada dočekuju ekipu Kaknja u okviru Premijer lige BiH.

– Ekipa Kaknja nije ni malo naivna ekipa. Daju dosta golova. Biće to susret najefikasnije ekipe protiv najbolje odbrane, ali igramo kod kuće i trebamo preuzeti ulogu favorita. Važno je da od početka krenemo maksimalno, da se ne bi desilo nešto kao u Istočnom Sarajevu – upozorava Nježić.

Susret sa ekipom Kaknja biće odlična uvertira za najveći derbi ove sezone, susret u Ljubuškom sa Izviđačem, jedinim timom koji, uz Borac m:tel, ima sve pobjede.

– U Ljubuškom nas čeka jedna jako teška utakmica. Moraćemo dati 200 odsto, ako mislimo napraviti nešto. U svakom slučaju, bez respekta odigrati najbolje što možemo, u Izviđaču ove sezone nema par igrača od prošle godine koji su bili nosioci igre, tako da su i oni nova ekipa i još se upoznaju, što bi mogla biti naša šansa – zaključio je Nježić.

Comments

comments

Share Now