Marko Lukić: Iskoristio sam šansu!

Rukometaši Borca m:tel sinoć su, nakon preokreta, zabilježili važnu pobjedu (26:23) na vrućem terenu u Visokom, a junak trijumfa bio je mladi Marko Lukić sa sedam pogodaka.

– Meč je bio veoma čudan i zanimljiv. U prvom poluvremenu bili smo uspavani, što je protivnik iskoristio i otišao na poluvrijeme sa devet golova razlike. U drugom poluvremenu zaigrali smo bolje u odbrani i u napadu, dali smo par lakih golova i na kraju došli do velikog preokreta. Ja sam se trudio da opravdam povjerenje trenera i da dam svoj maksimum da ostvarimo što bolji rezultat – rekao je osamnaestogodišnji bek za sajt našeg kluba.

Ove sezone klub je šansu dao mladim igračima iz svoje škole, što su oni i iskoristili.

– Trudimo se da svaku priliku iskoristimo na najbolji način. Svaki trening i svaka utakmica su novo dokazivanje za nas mlađe – naveo je Lukić i dodao da je seniorski rukomet dosta zahtjevniji, da traži puno više napora i odgovornosti.

Treninzi i utakmice su, kako kaže, fizički teži, ali sa svakim treningom i utakmicom je lakše. Stariji i iskusniji igrači su uvijek tu da daju savjete i da pomognu mlađima.

U nastavku sezone, prioritet je osvajanje trofeja u Kupu BiH.

– Iako nemamo šansu za titulu, ostaje nam da damo sve od sebe i da zabilježimo što bolje rezultate u nastavku prvenstva. Na meni je da vrijedno treniram i iskoristim svaku priliku koja mi se ukaže – poručio je Lukić.

Comments

comments

Tagovi:

Share Now