„Lešinari“ nosili Borac m:tel do pobjede nad Derventom

Derbi je opravdao očekivanja. Velika borba i mnogo energije, uz frenetično navijanje najodanijih Borčevih navijača, vodili su „crveno-plave“ večeras u SD Borik do pobjede protiv odlične ekipe Dervente, 28:24.

Domaći su bolje otvorili utakmicu, ali su se igrači Dervente brzo vratili i do kraja prvog poluvremena gledali smo izuzetno uzbudljiv meč. Najzaslužniji što je Borac m:tel na pauzu otišao sa samo dva gola prednosti (12:10) bio je golman gostiju, Starčević, koji je briljirao tokom čitavog susreta, a u prvom dijelu zaustavio je sva tri sedmerca domaćih.

Kako je završilo prvo, tako se nastavilo i drugo poluvrijeme. I pored mnogo truda, domaći nisu uspjeli da se odlijepe sve do 10 minuta prije kraja, kada su, najzad, slomili otpor protivnika i uz veliku podršku „Lešinara“ sa tribina „Borika“ zabilježili važnu pobjedu pred zimsku pauzu.

Najzaslužniji za nova tri boda, kojim se Borac m:tel učvrstio na drugom mjestu Premijer lige BiH, bili su Daničić i kapiten Ćelić, koji su postigli osam, odnosno sedam golova, a novi reprezentativac BiH, Damir Efendić, zabilježio je 10 odbrana.

Na drugoj strani, nerješiva enigma za odbranu Banjalučana bio je prvi strelac meča, desno krilo, Zekić, sa devet golova, a već pomenuti Starčević upisao je 15 odbrana.

BORAC m:tel 28 (12)
DERVENTA 24 (10)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 1500. Sudije: Vejsil Beširević i Emir Dautović. Sedmerci: Borac m:tel 4 (1), Derventa 3 (2). Isključenja: Borac m:tel 8, Derventa 4 minuta.
BORAC m:tel: Beširević (4 odbrane), Memić 1, Đurđević 2, Hercegovac, Daničić 8, Mijatović 1, Bubić, Efendić (10 odbrana), Nježić, Majić 4, Lončar 5, Ćelić 7, Šešić, Ćeranić, Marković. Trener: Ratko Đurković.
DERVENTA: Stojić, Živanić 3, Zemunović 2, Sibinčić 1, Šijaković 3, Zekić 9, Lukić 1, Milinković, Lazić, Škrga, Stanković 1, Ivanović 2, Nožica, Starčević (15 odbrana), Božić, Mijatović 2. Trener: Zoran Dokić.