Konjuh “slomljen” u finišu

Naši rukometaši su se vratili u pobjednički ritam, pošto su u 13. kolu Premijer lige BiH savladali Konjuh sa 30:26.
U prvom poluvremenu se igralo na mahove. Gosti su vodili 6:3, zatim je Borac m:tel imao 11:8, da bi tim iz Živinica na odmor otišao sa golom viška – 14:13. Gosti su do 43. minuta kontrolisali igru, vodili sa 23:20, a onda je u finišu uslijedila sjajna serija bh. vicešampiona. Mario Blažević je sa nekoliko odličnih odbrana pokrenuo ekipu, “crveno-plavi” su u narednih 10 minuta postigli sedam golova, nisu primili nijedan, nakon čega su priveli meč kraju.

BORAC m:tel 30 (13)
KONJUH 26 (14)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 200. Sudije: Zoran Raca (Banja Luka), Miroslav Rakar (Nova Topola). Sedmerci: Borac m:tel 11 (8), Konjuh 3 (3). Isključenja: Borac m:tel 14, Konjuh 20 minuta. Crveni kartoni: Semir Memić (Konjuh, treće isključenje) u 35. minutu, Amel Muhić (Konjuh, treće isključenje) u 46. minutu.
BORAC m:tel: Blažević (15 odbrana), Dejanović (5 odbrana), Srdić, Malić 1, Pucarević, Rakocija, Pijetlović 9 (7), Halilbegović 2, Ilić 2, Mikić 2, Trkulja, Međedović 6, Karačić 4, Jaškić 4 (1). Trener: Draško Budiša.
KONJUH: Savić (6 odbrana), Hadžiomerović, E. Fehatbegović 7 (3), Memić, Aljić 5, Rahimić 2, M. Ferhatbegović 3, Muhić 1, Smajić, Begić 8, Mehinović, Husić, Kamberović, Mujanović. Trener: Damir Cipurković.