Janković pogotkom sezone donio tri boda

Rukometaši Borca m:tel u okviru 10. kola SEHA Gazprom lige pobijedili su ekipu Tatrana iz Prešova rezultatom 24-23 (10-14), predvođeni sjajnim Stefanom Jankovićem, koji je pogotkom u posljednim sekundama utakmice sa preko pola terena donio tri boda Banjalučanima.

U “infarkt” završnici bolje su se snašli Banjalučani, koji su veći dio meča bili u zaostatku, ali su velikim trudom i zalaganjem na kraju došli do zaslužene pobjede.
Nakon prvih 13 minuta meča i pogotka Jankovića za izjednačenje 6-6, gosti iz Slovačke dodaju gas i prave seriju 6-0, koju je Davorin Vujović prekinuo tek u 24. minutu i postigao gol za 7-12. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 10-14.
Sve do posljednjih pet minuta meča, lideri SEHA Gazprom Lige održavali su prednost, kada je u Ćeranić u 56. minutu pogodio za izjednačenje, a onda Janković donio prednost Borcu 22-21.
Minut kasnije izjednačio je Antl, a prednost Banjalučanima vratio je sjajni Janković pogotkom u 59. minutu. U narednom napadu Tatran preko Sadovia ponovo dolazi do izjednačenja.
“Crveno-plavi” imali su dovoljno vremena za napad do kraja meča, ali je Janković šutirao pored gola i otvorio mogućnost Slovacima da iz Banja Luke odu sa cijelim plijenom. Međutim, nakon dobre igre u odbrani lopta dolazi do Jankovića koji postiže fenomenalan pogodak i donosi Borcu velika tri boda.

Nakon meča, srednji bek Stefan Janković bio je izuzetno srećan ovim trijumfom.
– Nije mala stvar pobijediti lidera SEHA Gazprom lige. Drago mi je da smo saigrači i ja cijelu utakmicu vjerovali su sebe i na kraju to nam se isplatilo i upisali smo nova tri boda – rekao je Stefan Janković.

Trener, Boris Dvoršek, čestitao je svojim igračima na odlično odigranoj utakmici i borbenosti.
– Čestitam im na pametnom napadu, taktički smo odigrali jako dobro. Tatran je prvih 40 minuta kontrolisao utakmicu, ali mi smo malo po malo stizali i mislim da smo na kraju nagrađeni sa svoju fanatičnu igru, koju smo pokazali u drugom poluvremenu. Primili smo samo devet golova u drugom poluvremenu. Odbranom smo zaradili bodove i na kraju smo nagrađeni ovim sretnim golom – istakao je Dvoršek.

Šef stručnog štaba Tatrana, Rastislav Trtik smatra da je Borac m:tel zasluženo pobijedio.
– Mi smo dobro počeli utakmicu, dobro smo bili pripremljeni, a nakon prvog poluvremena više nismo igrali taktički. I ekipa Borca bolje je zaigrala u drugom poluvremenu. Dobra nam je bila odbrana , ali smo u napadu gubili lopte. Nismo dobro igrali ni taktički, ni individualno i zbog toga smo izgubili utakmicu – objasnio je Trtik.

Specijalista za defanzivne zadatke Tatrana, snažni Andrej Petro, dijeli mišljenje trenera da je nakon dobrog prvog poluvremena, došlo do pada u igri u drugom dijelu.
– Drugo pluvrijeme nismo mogli pronaći dobre pozicije za šuteve i promašili smo zicere, a golman Borca Damir Efendić je počeo dobro braniti. Na kraju smo imali nerješen rezultat 23-23, a zadnjih deset sekundi smo se izgubili i sa pola terena primili gol – kazao je Petro.

Pogledajte gol Stefana Jankovića, ovakvi golovi za pobjedu se rijetko viđaju na rukometnim terenima.

Do druge pobjede u ovogodišnjoj regionalnoj ligi, Borac m:tel u odličnoj atmosferi, pred oko 1.300 navijača, predvodili su junak meča, Stefan Janković, koji je postigao šest golova, Đorđe Ćelić je bio precizan četiri puta, po tri pogotka postigli su Srđan Trivundža i Marko Ćeranić, dok je Damir Efendić skupio osam odbrana.
S druge strane, u redovima Tatrana najviše su se istakli Rabek i Antl, koji su dali po šest golova, dok je Igor Čuprina zaustavio 10 šuteva.

Narednu utakmicu rukometaši Borca u okviru SEHA Gazprom lige igraju u srijedu 9. decembra protiv ekipe Spartak Vojput. Utakmica je na rasporedu od 20 časova uz direktan TV prenos na ELTA TV.

BORAC m:tel 24 (10)
TATRAN PREŠOV 23 (14)
DVORANA: “SD Borik”. Gledalaca: 1300. Sudije: Gjorgji Nachevski, Slavco Nikolov (MKD). Sedmerci: Borac m:tel 2 (2), Tatran Prešov 3 (0). Isključenja: Borac m:tel 6, Tatran Prešov 4 minuta.
BORAC m:tel: Efendić, Janković 6, Vujović 2, Mijatović, Ivanišević, Bubić, Mikić 1, Hušić, Obradović 1, Stanković 1, Trivundža 3, Ćelić 4, Ćeranić 3, Nikolić 2, Milošević 1, Šekarić. Trener: Boris Dvoršek.
TATRAN PREŠOV: Božić, Rabek 6, Kopčo 2, Hrstka 2, Krok 1, Sadovy 1, Šarpataky 1, Radčenko, Urban 2, Furlan 2, Pekar, Antl 6, Chupryna, Petro. Trener: Rastislav Trtik.