Đurđević i Unčanin srušili Bosnu u Sarajevu

Rukometaši Borca m:tel uspješno su savladali još jednu prepreku na putu odbrane titule šampiona BiH. „Crveno-plavi“ su sinoć u Sarajevu pobijedili starog rivala, ekipu Bosne 29:24, u okviru 11. kola Premijer lige BiH.

Početak susreta obilježila je izjednačena borba. Prvu osjetniju prednost Banjalučani su stekli u 20. minutu, 12:8.

Do kraja prvog dijela susreta rukometaši Borca m:tel uspjeli su uvećati ovu prednost i na pauzu otići sa plus šest, 17:11.

U nastavku susreta domaći su u nekoliko navrata uspjeli prići na minus tri, ali im „crveno-plavi“ nisu dozvolili da naprave preokret.

Najbolji akteri susreta bili su Vladan Đurđević sa 10 i Dejan Unčanin sa devet pogodaka, dok je na golu ponovo odličnu partiju pružio Arman Beširević.

U posljednjoj utakmici jesenjeg dijela prvenstva pred svojim navijačima, rukometaši Borca m:tel narednog vikenda dočekaće ekipu Goražda.