Donatorsko veče: Svi zajedno za veliki Borac m:tel

Donatorsko veče „Zajedno za Borac“, koje je održano sinoć u hotelu Bosna, okupilo je učesnike javnog, odnosno društvenog, političkog, privrednog i sportskog života Banja Luke i Republike Srpske, sa jednom zajedničkom misijom – podrška najvećem domaćem sportskom brendu, Rukometnom klubu Borac m:tel.

Između ostalih, donatorskoj večeri prisustvovali su predsjednik Republike Srpske, Milorad Dodik, premijer RS, Željka Cvijanović, potpredsjednik Narodne skupštine RS, Nenad Stevandić, ministar bezbjednosti u Savjetu ministara, Dragan Mektić, gradonačelnik Banjaluke, Igor Radojičić, predsjednik SDS-a, Vukota Govedarica, predsjednik PDP-a, Branislav Borenović, legende Borca, Abas Arslanagić i Rade Unčanin, kao i brojni privrednici i sportisti i sportski radnici.

Predsjednik Srpske istakao je da je Borac m:tel klub koji zaslužuje pažnju lokalne zajednice i Republike Srpske, jer je riječ o sportskom kolektivu sa bogatom tradicijom i osvojenim najvažnijim evropskim titulama.

– Zato sam odlučio da doniram 50.000 KM. Borac je iznjedrio olimpijske pobjednike i sada krećemo u rehabilitaciju kluba. Ovaj klub treba ponovo da zauzme svoje mjesto u regionalnim i evropskim takmičenjima – rekao je Dodik i najavio da će u maju razgovarati sa rukovodstvom kluba o daljem obezbjeđivanju sredstava da bi ovaj klub mogao dobiti ulogu favorita ne samo u BiH, već i u regionalnoj ligi i da osvaja nove trofeje.

Naglasio je da Borac m:tel nije prosječan, što najbolje pokazuju generacije koje su obilježile sportske uspjehe kluba.

– Znam šta znači raditi u sportskom klubu i veoma je teško organizovati prikupljanje sredstava, ali Borac to zaslužuje. U teškim vremenima Borac je opstao, što obavezuje društvo u cjelini da se okupi oko ideje vraćanja stare slave ovom klubu – poručio je Dodik.

I Vlada Republike Srpske obezbijedila je donaciju od 50.000 KM.

– Opredjeljenje Vlade jeste da sport postane sastavni dio života. Znamo da su se u moderno doba mlađe generacije i djeca uputili na neke druge stvari, ali smatram da je krajnje vrijeme da se svi vrate sportu – rekla je Cvijanovićeva pred početak donatorske večeri.

Prema njenim riječima, Banja Luka zahvaljujući upravo rukometu, ali i nekim drugim sportovima, živi duh šampiona.

– Želimo da pokažemo da smo i večeras okupljeni oko jedne dobre ideje – pomoći i stabilizovati Borac, ostvariti ideje koje su prezentovane i koje neće značiti samo dobit za ovaj klub, nego i za Republiku Srpsku – izjavila je Cvijanovićeva.

Gradonačelnik Banja Luke, Igor Radojičić, istakao je da je Borac m:tel pronosio slavu ovog grada širom Evrope i da se nada da će to opet činiti. Podsjetio je da je Grad oduvijek podržavao naš klub i da će ga podržavati i u narednom periodu.

– Borac je jedan od klubova koji dobijaju najviše od ograda i ove godine bi trebalo da dovije oko 113.000 KM – naveo je Radojičić.

Direktor „crveno-plavih“, Vladimir Branković, prezentovao je projekat „Borac Arene“, koja bi trebalo da sadrži multifunkcionalnu, velika salu, salu za borilačke sportove, te fitnes i aerobik salu.

U „Areni“ će biti postavljene teleskopske tribine po skandinavskom modelu, dok će istu krasiti i veliki broj svlačionica. Istovremeno će biti moguće i održavanje koncerata.

U sklopu dvorane planiran je i manji hotel i poslovni prostori, sa opcijom za iznajmljivanje. Tako bi Borac m:tel ovim sadržajima mogao da ostvari dobit, kako bi dvorana bila samoodrživa.

Zvaničnicima Republike Srpske i gradonačelniku Banja Luke, ali i legendarnom čuvaru mreže, Abasu Arslanagiću, simbolično su uručeni dresovi Borca m:tel.

Donatorsko veče počelo je kultnom himnom „crveno-plavih“, koju su na originalan način izveli članovi Vokalnog ateljea MaMa Vox iz Banja Luke, a goste su zabavljali i članovi Palladio String Quarteta.

Nakon donatorske večeri, u dvorani „Borik“ održan je i koncert „Zajedno za Borac“, na kojem su nastupili bendovi Psihomodo pop, Bad Copy, Irie FM, Tupas mene i Sopot, a sav prihod od ulaznica namijenjen je našem klubu, jer su troškove organizacije koncerta pokrili sponzori m:tel, Komercijalna banka, Banjalučka pivara i Prointer.

Comments

comments

Share Now