Crveno-plavi u finalu Svesrpskog Kupa

Rukometaši Borca m:tel, pobjedom protiv ekipe Spartak Vojput rezultatom 24-29 (7-16), plasirali su se u finale Svesrpskog Kupa, koji se ovog vikenda igra u Novom Sadu.

Banjalučani su već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika zahvaljujući boljoj i požrtvovanijoj igri. Spartak Vojput je poveo sa 1-0, međutim Borac je ubrzo preokrenuo rezultat u svoju korist 1-4 u 7. minutu susreta. Odličnom igrom u odbrani i brzim kontrama rukometaši Borca povećali su vođstvo u 11. minutu na 2-8. Prvo poluvrijeme završeno je sa dva brza gola Banjalučana u poslednjoj minuti za velikih 7-16.

U nastavku Subotičani su zaigrali znatno bolje, te serijom od 7-2 smanjili prednost Borca na 14-18 u 40. minutu. Deset minuta prije kraja utakmice Borac je imao prednost od šest golova, 20-26. Do kraja utakmice Borac je zadržao prednost i slavio konačnim rezultatom 24-29.

Najefikasniji u redovima “crveno-plavih” bio je Marko Ćeranić sa 5 pogodaka.

U prvom polufinalnom meču Vojvodina je ubjedljovo savladala ekipu Prijedora rezultatom 38-23.
U finalu drugog Svesrpskog Kupa, koje je na rasporedu u nedjelju 20. marta od 19 časova sastaće se Vojvodina i Borac m:tel, dok će u borbi za treće mjesto od 17 časova igrati Spartak Vojput i Prijedor.

SPARTAK VOJPUT 24 (7)
BORAC m:tel 29 (16)
DVORANA: “Slana Bara”. Gledalaca: 200. Sudije: Marko Sekulić i Vladimir Jovandić (SRB). Sedmerci: Spartak Vojput 2 (2), Borac m:tel 3 (1). Isključenja: Spartak Vojput 4, Borac m:tel 14 minuta.
SPARTAK VOJPUT: Kosović, Peić, Tukuljac, Đekić 4, Perović 4, Knežević, Ljubojević 2, Galfi, Lojaničić, Radulović, Distol 4, Županjac 4, Jelić, Basarić, Rakocija 2, Čupić 4, Abadžić. Trener: Branislav Zeljković.
BORAC m:tel: Efendić, Janković 4, Ivanišević, Nježić 2, Obradović 3, Stanković, Ćelić 3, Dumenčić 3, Ćeranić 5, Nikolić 3, Smojver 2, Milošević 4.