Crveno-plavi poraženi od Gorenja

Rukometaši Borca m:tel poraženi su od Gorenja rezultatom 26-24 (12-16) u prvoj utakmici na ovogodišnjem TV turniru u Doboju.

Izabranici Igora Rađenovića odigrali su dobro do četrdeset minuta, a onda je uslijedio pomalo i neobjašnjiv pad i dozvolili praktično već savladanom protivniku da se vrati u život i stigne do pobjede.

Krenuo je Borac dobro, poveo 5-1 i u istom ritmu nastavio cijelo prvo poluvrijeme koje je na kraju završeno sa prednošću Banjalučana 16-12.

Kao i u prvom dijelu kada je bilo 12-6, Borac je i u nastavku stigao do šest golova prednosti, u 39. minutu bilo je 21-15, ali je onda uslijedila nevjerovatna serija Gorenja.

Slovenci su odličnom odbranom iza koje je bio raspoloženi golman Benjamin Burić, u potpunosti su zaustavili Borčeve rukometaše koji nisu imali rješenja, a Gorenje je brzim kontrama i akcijama postizalo golove i u 52. minutu stiglo do prvog vođstva 23-22.

Borac do kraja meča nije uspio da vrati egal i Gorenje je stiglo do pobjede 26-24.

Najefikasniji u redovima “crveno-plavih” bio je Stefan Janković sa 11 golova, Tibor Ivanišević zabilježio je 12 odbrana,  dok je kod Gorenja Skube postigao 5 pogodaka, Benjamin Burić  bio je odličan na golu sa 15 odbrana.

Narednu utakmicu na turniru rukometaši Borca igraju sutra protiv Vojvodine od 19:15 časova.