Crveno-plavi bolji od Konjuha

Rukometaši Borca m:tel u 5. kolu Lige za prvaka BiH pobijedili su ekipu Konjuha rezultatom 31-24 (16-11) i tako stigli na korak od šampionskog slavlja.

Od samog početka utakmice Banjalučani su gostima iz Živinica stavili do znanja da nemaju šta da traže u “Boriku”.

Rastrčani “crveno-plavi” stekli su solidnu zalihu sredinom prvog poluvremena, kada je semafor pokazivao 9-3. Do isteka 30. minuta banjalučki rukometaši uspjeli su da održe prednost i na odmor odu se pet golova razlika, 16-11.

U nastavku još bolja igra domaćih. Prednost Borca m:tel u jednom trenutku iznosila je i deset golova (26-16). Na kraju su igrači iz Živinica uspjeli da ublaže poraz za konačnih 31-24.

– Kontrolisali smo cijelu utakmicu i na kraju smo potpuno zasluženo savladali renomiranog rivala. Moji igrači su još jednom pokazali da imaju kvalitet da na kraju sezone podignu šampionski pehar. Vrlo blizu smo toga, mada poslije prva dva kola nije tako izgledalo – istakao je Ratka Đurković.

Najefikasniji u redovima Banjalučana bio je Danijel Vukićević sa devet golova, dok je Mirko Majić postigao jedan manje. Kod Konjuha prednjačio je Davor Kadić, strijelac šest pogodaka.

BORAC m:tel 31 (16)
KONJUH 24 (11)
BORAC m:tel: Beširević, Memić 4, Đurđević 2, Hercegovac, Daničić 2, Mijatović 2, Bubić, Kosanović (9 odbrana, 1 sedmerac), Efendić (6 odbrana), Nježić, Majić 8, Lončar, Ćelić 1, Ćeranić 1, Unčanin 2, Vukićević 9. Trener: Ratko Đurković.
KONJUH: Husić 3, Mišić, Rizić, Šarić, Marčeta 4, Pejkušić 1, Modrić, Kadić 6 (2), Filipović, Alijagić 1, Sirćo (10 odbrana, 1 sedmerac), Brkić 4, K. Hamzić 3 (3), A. Hamzić 1. Trener: Bojan Unčanin.

Ovom pobjedom „crveno-plavi“ napravili su korak bliže ka šampionskoj tituli. Da li će do nje i doći biće poznato poslije posljednjeg kola koje je na rasporedu u subotu, 27. maja. Borac će igrati u gostima protiv neugodne Vogošće dok će se u drugom meču u Živinicima sastati Konjuh i Izviđač.