Branković: RK Borac m:tel počastvovan što će biti domaćin Svesrpskog kupa

RK Borac m:tel, posljednjeg vikenda u apilu (29. i 30.4.2017.), biće domaćin Svesrpskog kupa, potvrđeno je dopisom i iz Rukometnog saveza Srbije i iz Rukometnog saveza Republike Srpske.

Direktor RK Borac m:tel Vladimir Branković, kaže da je naš klub počastvovan što su nam oba saveza ukazala povjerenje, koje ćemo, uvjeren je, opravdati odličnom organizaicjom, dobrim rukometom i velikom posjetom gledalaca.

– Veoma nam je drago što ćemo ugostiti timove iz Srbije, RK Vojvodinu i RK Metloplastiku, kao i prošlogodišnjeg osvajača kupa RS, Slogu iz Doboja. To je prilika da se Banja Luka pokaže kao dobar domaćin našoj braći sa druge strane Drine. Tražimo podršku od naših vjernih navijača da dođu u što većem broju na ovaj pravi rukometni spektakl, jer je Banja Luka grad rukometa. Takođe, pozivamo i institucije i domaće kompanije da podrže organizaciju ovog događaja, koji je nastao kao rezultat Sporazuma o specijalnim i paralelnim vezama između resornih ministarstava Republike Srpske i Srbije. Ovaj kup pratiće čitav region, jer očekujemo da direktan prenos bude emitovan na javnom servisu Republike Srpske, Srbije i Vojvodine, sa kojima su već započeti pregovori – naveo je Branković i pozvao i sve ostale medije da daju maksimalnu podršku u promociji ovog rukometnog spektakla.

Prmea njegovim riječima, trenutne aktivnosti vode se u vezi sa usklađivanjem termina sa SD Borik i javnih emitera, a prmocija Kupa, u saradnji sa oba saveza, počeće čim svi ti detalji budu definisani.

– To nije ni malo lagan posao i čeka nas puno rada, ali imamo tim koji ima iskustvo sa ovakvim organizaicjama i koji može da izdrži taj teret, kao i Upravu koja stoji iza Kluba i koja već dvije godine uspješno radi na raščišćavanju problema i obaveza nagomilanih godinama iza nas – rekao je Branković.

On je napomenuo da zajedno sa Upravom kluba ima maksimalno povjerenje u mladu i borbenu ekipu Borca m:tel, koja će pod dirigentskom palicom trenera, Ratka Đurkovića, ostaviti srce na terenu i boriti se za pehar na ovom takmičenju.

Comments

comments

Tagovi:

Share Now