Bosni pripala triler završnica

Rukometaši Borca m:tel minimalno su poraženi u triler finišu derbija protiv Bosne BH Gas 25:26 (10:14).
Do 18. minuta vodila se izjednačena borba (7:7), a onda su aktuelni šampioni “dodali gas” i do 27. minuta stvorili četiri gola prednosti (13:9), koliko je bilo i na odmoru (14:10). Imala je Bosna 25:21 u 55. minutu, a onda je Borac, nošen podrškom gotovo 2.000 ljudi u “Boriku”, krenuo u posljednji juriš. Igor Pijetlović je pogodio za 22:25, a samo nekoliko sekundi kasnije mrežu je zatresao i Goran Garić. Odlični Mario Blažević dao je saigračima priliku da smanje na gol zaostatka, što je Darko Ilić i uradio u 58. minutu. Na drugoj strani, penal za “studente” u gol je pretvorio Petar Kapisoda, da bi mu se istom mjerom revanširao Faruk Halilbegović za 25:26. Domaći su se zatim odbranili i imali napad za bod. No, nisu uspjeli, pošto udarac Halilbegovića preko živog zida nije pogodio metu.

BORAC m:tel 25 (10)
BOSNA BH GAS 26 (14)
DVORANA: “Borik” u Banja Luci. Gledalaca: 1.800. Sudije: Vejsil Beširević (Bihać), Emir Dautović (Cazin). Sedmerci: Borac m:tel 8 (6), Bosna BH Gas 2 (1). Isključenja: Borac m:tel 4, Bosna BH Gas 6 minuta.
BORAC m:tel: Blažević (19 odbrana, 1 sedmerac), Srdić, Malić 1, Garić 4, Pucarević 1, Rakocija, Pijetlović 5 (3), Panić 1, Halilbegović 4 (1), Kulenović, Mulabdić, Ilić 4, Mikić 4 (2), Karačić 1. Trener: Draško Budiša.
BOSNA BH GAS: Grahovac (7 odbrana), Doborac 12, Međić 3, Pucelj 2, Ovčina, Bozoljac 1, Uvodić (6 odbrana, 1 sedmerac), Veselinov, Banić 2, Kapisoda 2 (1), Efendić, Nekić 2, Vražalić, Melić 2. Trener: Irfan Smailagić.