Boris Dvoršek novi trener RK Borac m:tel

Hrvatski rukometni stručnjak, Boris Dvoršek, od danas je novi trener RK Borac m:tel.

Nakon rezultata koji nisu bili na nivou očekivanog, članovi Upravnog odbora našeg kluba donijeli su odluku o smjeni dosadašnjeg trenera, Igora Rađenovića, i dogovorili saradnju sa bivšim šefom stručnog štaba Rukometnog kluba Zagreb.
Dvoršek, trener velikog rukometnog znanja, pun entuzijazma i motiva, poznat je kao izuzetno studiozan i posvećen radu sa mlađim igračima od kojih je u dosadašnjoj karijeri stvario rukometaše svjetske klase, kaže da je došao u veliki klub.

– Čast je biti trener Borca, posebno kada pogledate brojne vrhunske igrače koji su tu igrali. Borac ima sjajnu istoriju i jedan je od najboljih klubova u bivšoj Jugoslaviji. Situacija nije laka, ali ekipa je dobra. Spoj mladosti i iskustva – izjavio je na današnjoj konferenciji za medije novi trener banjalučkih rukometaša.
Kada su u pitanju ciljevi u ovoj sezoni, Dvoršek je naglasio da je, osim titule u prvenstvu i Kupu BiH, cilj plasman među prvih šest ekipa u regionalnoj SEHA Gasprom Ligi.

Direktor RK Borac m:tel, Vladimir Branković, izrazio je zadovoljstvo dogovorenom saradnjom sa vrhunskim stručnjakom, kakav je Boris Dvoršek.
– Ugovor je potpisan do kraja sezone, uz mogućnost produženja ako i mi, ali i naš novi trener procijenimo da je to na obostrano zadovoljstvo. Boris će ekipu preuzeti od 1. oktobra zbog privatnih obaveza – rekao je Branković.

Rastanak sa sada već bivšim trenerom, Igorom Rađenovićem, kako je istakao, prošao je u korektinim odnosima. Rađenoviću je ponuđeno da ostane u klubu, ali o tome će biti još riječi u narednom periodu.
Funkciju pomoćnog trenera, koji će u saradnji sa Dvoršekom voditi rukometaše Borca m:tel do 1. oktobra, i u narednom periodu obavljaće Aleksandar Međedović.

Comments

comments

Tagovi:

Share Now