Borac m:tel u Prijedoru nastavio pobjednički niz

U izuzetno borbenoj i ne baš lepršavoj igri, rukometaši Borca m:tel savladali su u subotu domaću ekipu Prijedora (18:14) i upisali četvrtu uzastopnu pobjedu u Premijer ligi BiH.

U meču osmog kola, u dvorani Mladost u gradu na Sani, domaći rukometaši pružili su adekvatan otpor samo u prvom poluvremenu, koje je završeno minimalnom prednošću Banjalučana (10:9).

Najbliži izjednačenju domaći su bili u 36. minutu kada, pri rezultatu 13:12 za Borac m:tel, nisu uspjeli realizovati dva sedmerca, u čemu ih je spriječio, i u ovoj utakmici, odlični golman “crveno-plavih”, Damir Efendić.

Nakon toga Banjalučani prave seriju od 4:0 i pitanje pobjednika, u ovoj utakmici u kojoj su dominirale odbrane, bilo je riješeno.

Osim već pomenutog Efendića, koji je skupio 14 odbrana, uz četiri zaustavljena sedmerca, u dresu Borca m:tel najviše su se istakli Đurđević sa pet i Lončar sa četiri pogotka.

Najbolji strijelac Priejdora bio je Stošljević sa šest golova, dok je Babić zaustavio 14 šuteva gostujućih rukometaša.

PRIJEDOR 14 (9)
BORAC m:tel 18 (10)
DVORANA: “Mladost”. Gledalaca: 300. Sudije: Žarko Hrstić i Ante Rašić. Sedmerci: Prijeor 4 (0), Borac m:tel 6 (4). Isključenja: Prijedor 10, Borac m:tel 10 minuta.
PRIJEDOR: Đurčić, Stošljević 6, A. Miljuš 2, M. Miljuš, Kecman, Balaban, Kaurin, Bajić, Janković, Topić, M. Radaković, Jovanović 1, Mirković, Babić, Savić 4, J. Radaković 1. Trener: Saša Babić.
BORAC m:tel: Beširević, Memić, Đurđević 5, Hercegovac, Daničić 2, Mijatović 1, Bubić, Efendić, Nježić, Majić 3, Lončar 4, Ćelić 1, Šešić, Ćeranić 1, Vukićević 1, Marković. Trener: Ratko Đurković.