Borac m:tel u humanitarnom meču bolji od Kaknja

Rukometaši Borca m:tel zabilježili su juče pobjedu u humanitarnom meču u Kaknju, protiv istoimene ekipe, 29-26.

Utakmica je odigrana u okviru akcije pomoći dvadesetjednogodišnjem Kakanjcu, Belminu Škulji, koji je u mjesec dana povrijedio oba oka. Već je imao jednu operaciju, a za naredne dvije mu je potrebno 20.000 KM.

Gledaoci su, umjesto kupovine ulaznica, u kutiju na ulazu ubacivali novac za pomoć Belminu.
Iako je rezultat bio u drugom planu, Banjalučani su ovu utakmicu iskoristili da se, u reprezentativnoj pauzi, što bolje pripreme za nastavak Premijer lige BiH.
Već u prvom poluvremenu “crveno-plavi” su, odličnom igrom, stekli ubjedljivu prednost (17-10), da bi u drugih 30 minuta, trener, Ratko Đurković, dao priliku i mlađim igračima da pokažu svoj talenat.

Najefikasniji u ekipi Borca m:tel bio je oporavljeni, Duško Hercegovac sa osam pogodaka, dok je Dejan Šešić postigao gol manje.
Zanimljivo je da je i pored izuzetno bogate istorije i ogromnog broja odigranih utakmica, ovo bilo prvo gostovanje Banjalučana u Kaknju.

U cilju što bolje pripreme za narednu prvenstvenu utakmicu protiv Prijedora, 12. novembra, Banjalučani će danas odigrati i prijateljski meč protiv Sloge u Doboju.