Borac m:tel siguran protiv dobojske Sloge

Najavljeno – učinjeno! Rukometaši Borca m:tel savladali su sinoć, u okviru 7. kola Premijer lige BiH, Slogu iz Doboja, rezultatom 29:22 i tako zadržali drugu poziciju na tabeli pred trosedmičnu EHF pauzu.

Iako su naši rukometaši bolje otvorili utakmicu i, nošeni sinoć sjajnim Damirom Efendićem na golu, došli do prednosti od četiri pogotka, gosti iz Doboja nisu se predali i do odlaska na odmor smanjili razliku na minus dva (14:12).

Sve do sredine drugog poluvremena rukometaši Sloge su držali kakav – takav priključak, da bi onda „crveno-plavi“ ubacili u brzinu više i na kraju zasluženo slavili.

Pobjeda dobija još više na značaju, ako imamo u vidu da je naš tim nastupio bez dva izuzetno važna igrača. Zbog povreda u sastavu nisu bili bekovi, Danijel Vukićević i Duško Hercegovac.

Takođe, i u ovoj utakmici od prvog minuta vidjela se energija i želja za pobjedom mladih rukometaša Borca m:tel, praćena brzom igrom i velikim brojem kontra napada, što je omogućila čvrsta igra u odbrani. To je ono što ove sezone krasi igru Banjalučana.

Prvo ime susreta bio je čuvar mreže „crveno-plavih“, Efendić, koji je skupio 25 odbrana, a najraspoloženiji u napadu bio je Goran Daničić sa čest pogodaka, dok su po četiri gola postigli Vladan Đurđević, Mirko Majić i Đorđe Ćelić.

Na drugoj strani, najveći problem odbrani Borca m:tel pravio je sinoć veoma raspoloženi Boris Bosić, strijelac devet pogodaka, a golman Đorđe Bosić zabilježio je 12 uspješnih intervencija.

Narednu utakmicu „crveno-plavi“ gostuju ekipi Prijedora.