Borac m:tel osvojio Kup Republike Srpske, Nikola Knežević najbolji igrač turnira

Obećano – ispunjeno. Rukometaši Borca m:tel ispunili su obećanje prije odlaska na završni turnir Kupa Republike Srpske u Brčko i iz distrikta se vratili sa velikim peharom.

U finalnom susretu, „crveno-plavi“ su večeras bili bolji od Sloge iz Doboja (37:30) i zasluženo osvojili trofej koji im je posljednjih sezona, iz objektivni razloga, izmicao.

Kao i u polufinalnom susretu sa Lokomotivom, izabranici Bojana Unčanina u prvih 30 minuta bili su bolji rival, ali se nisu uspjeli odlijepiti na veću razliku, tako da su na odmor otišli sa plus jedan, 17:16.

Ipak, u drugom poluvremenu Banjalučani su zaigrali mnogo ozbiljnije i agresivnije i na kraju ostvarili sigurnu pobjedu.

Najefikasniji igrač susreta bio je „crveno-plavi“ Vladan Đurđević sa 10 golova, koji je prije dvije sezone Borac m:tel pojačao prešavši baš iz Sloge. Odličnu partiju pružio je i Haris Buljina sa sedam pogodaka, dok je na drugoj strani bolji od ostalih bio Bojan Dulendić sa osam golova.

Najbolji igrač završnog turnira je Borčev mladi desnokrilni igrač Nikola Knežević.

Nekoliko interesantnih detalja vezano je za finalni susret Kupa Republike Srpske.

Između ostalog, rukometaši Borca m:tel i u polufinalu i u finalu savladali su Lokomotivu, odnosno Slogu istim rezultatom, 37:30.

Iskusni Dejan Unčanin, u Borčevom dresu, prije 25 godina podigao je prvi pehar namijenjen pobjedniku Kupa Republike Srpske, a isti uspjeh ponovio je i danas u Brčkom.

Takođe, nakon 22 godine, ovaj trofej ponovo je u rukama i Bojana Ljubišića.