Borac m:tel odnio čitav plijen iz Sarajeva

Rukometaši Borca m:tel zabilježili su sinoć u Sarajevu protiv Bosne prvu pobjedu u gostima ove sezone u Premijer ligi BiH, 20-23 (9-10).

U pravom prazniku rukometa, pred punim tribinama u Mojmilu, “crveno-plavi” su, nošeni odličnim Efendićem na golu, ostvarili važan trijumf.

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenoj igri, a drugih 30 minuta obilježila je bolja igra Banjalučana.

Sve do sredine drugog dijela meča vođena je čvrsta i izjednačena borba, da bi se onda “crveno-plavi”, uz nekoliko odličnih intervencija Damira Efendića, odlijepili na plus četiri (13-17).

Ovu prednost uspjeli su da zadrže do kraja meča i zasluženo ponesu tri boda u Banja Luku.

Najefikasniji strijelac u redovima Borca m:tel bio je Mirko Majić sa šest pogodaka, dok je na drugoj strani Adis Hrbat postigao sedam golova.

Ipak, igrač utakmice bio je već pomenuti čuvar mreže “crveno-plavih”, Damir Efendić koji je skupio 19 odbrana.

Na početku meča, čelnici Bosne učinili su izuzetno lijep gest treneru Borca m:tel, Ratku Đurkoviću, koji je u toku svoje igračke karijere nosio i dres Sarajlija, uručivši mu dres “Studenata”.