Borac m:tel na krilima Mijatovića bolji od Crvene zvezde

Rukometaši Borca m:tel, u izuzetno zanimljivom i neizvjesnom meču, savladali su večeras, pred oko 1200 gledalaca u SD „Borik“, Crvenu zvezdu, rezultatom 27:26 (13:16).

Domaći su bolje ušli u ovaj prijateljski duel i, prvenstveno zahvaljujući izuzetno raspoloženom mladom lijevom beku Srđanu Mijatoviću, sredinom prvog poluvremena došli do plus četiri (10:6). To je bio alarm za uzbunu u redovima beogradskih „crveno-bijelih“, koji serijom 9-1 preokreću rezultat i dolaze do prednosti od 15:11. Ipak, Banjalučani su u finišu uspjeli smanjiti prednost osvajača Kupa Srbije i na odmor otići sa zaostatkom od tri gola.

Kao i na početku susreta, prve minute drugog poluvremena pripale su rukometašima Borca m:tel. Serijom od 4-0 preuzeli su vođstvo koje su uspjeli zadržati do kraja. Na kraju je viđena vrlo uzbudljiva završnica. Gosti su imali posljednjih 10-ak sekundi priliku da izjednače, ali im je lopta ispala, iako su „crveno-plavi“ tada igrali sa igračem manje, a Nenad Peruničić je umjesto golmana poslao još jednog igrača u napad.

Šampioni BiH zasluženo su slavili, nošeni velikom podrškom sa tribina, u kojoj su prednjačili najmlađi rukometaši, članovi Škole rukometa Banja Luka. Važno je napomenuti i da je trener Beograđana, Nenad Peruničić, dobio ovacije objektivne banjalučke publike pred početak susreta, a nakon utakmice ostao još dugo na terenu dijeleći autograme i slikajući se sa najmlađima.

Najefikasniji igrač susreta bio je Srđan Mijatović sa osam pogodaka, šest je postigao Goran Daničić, a četiri Marko Ćeranić. Na drugoj strani, po pet pogodaka postigli su Matičić i Mošić.

Prije početka utakmice, minutom ćutanja odata je pošta danas preminulom bivšem rukometnom sudiji, jednom od osnivača Rukometnog saveza Republike Srpske i njegovom prvom generalnom sekretaru, Nenadu Kneževiću.

Narednu prijateljsku utakmicu rukometaši Borca m:tel igraju u subotu, 2. septembra, u SD „Borik“ sa izraelskom ekipom Hapoel Rishon.