Borac doživio i peti poraz u SEHA Ligi

Poslije plasmana u treće kolo EHF Kupa i ubjedljivog trijumfa nad norveškim Haslumom, rukometaši Borca doživjeli su peti poraz u SEHA Ligi. U sportskom centru “Slana Bara” Vojvodina je u okviru 8. kola slavila rezultatom 37-29 (21-15).

Crveno-plavi dobro su otvorili meč i golovima Trivundže poveli sa 2-0, ali su Novosađani do 10. minuta preokrenuli rezultat u svoju korist 7-3, a pet minuta kasnije na semaforu je pisalo 12-4.  U 25. minutu “crveno-plavi” došli su na “minus 4” 16-12, ali su u zadnjih pet minuta prvog poluvremena prilimi nekoliko laganih golova i na poluvrijeme otišli sa šest golova zaostatka 21-15.
Početkom drugog poluvremena u 38. minutu Vojvodina je otišla na dvocifrenu prednost 27-17. Od tog trenutka pitanje pobjednika nijednog momenta nije se dovodilo u pitanje, da bi u 54. minutu Novodađani imali najveću prednost na utakmici 37-25. Do kraja utakmice rukometaši Borca serijom od 4-0 uspijeli su smanjiti zaostatak na konačnih 37-29.

– Napravili smo jako puno tehničkih grešaka. Dozvolili smo protivniku čak 12 kontranapada i generalno odigrali jako loše. Naš pristup utakmici bio je najbolji pozakatelj zašto smo posljednjeplasirani tim na tabeli SEHA Lige. Brine me naš karakter, podigli smo se zbog plasmana u treće kolo EHF Kupa, a potom brzo pali. To je problem. Vojvodina je zaslužila pobjedu i ponovo pokazala da ima veliki tim. – izjavio je trener Banjalučana Boris Dvoršek poslije meča u dvorani “Slana bara”.

– Nadali smo da možemo do bodova u Novom Sadu, ali kako je Vojvodina otvorila utakmicu, stekla osjetniju prednost, bilo je jasno da u tome nećemo uspjeti. Ovo je bila jedna od naših najlošijih utakmica. Novosađani su zasluženo slavili. – naglasio je Ratko Nikolić.

Najefikasniji u redovima “crveno-plavih” bio je Mladen Bojinović sa 8 golova, dok je kod Vojvodine Strahinja Stanković postigao 9 pogodaka.

Narednu utakmicu rukometaši Borca m:tel u okviru SEHA Lige igraju u nedjelju 25. oktobra u 18 časova protiv ekipe Tatrana u Prešova. Direktan TV prenos možete gledati na ELTA TV.

VOJVODINA 37 (21)
BORAC m:tel 29 (15)
DVORANA: “Slana bara”. Gledalaca: 200. Sudije: Dimitar Mitrevski, Blagojce Todorovski (MKD). Sedmerci: Vojvodina 3 (3), Borac m:tel 6 (6). Isključenja: Vojvodina 6, Borac m:tel 4 minuta.
VOJVODINA: Arsenić, Orbović 5, Todorović 4, Perović B. , Pralica 2, Rastvorcev 3, Marjanović 4, Smiljanić 1, Ranisavljević, Jovanović 3, Nikolić, Petrović O. 1, Stanković 9, Trkulja 1, Vučković 4, Gugleta. Trener: Marković Nikola.
BORAC m:tel: Efendić, Janković 2, Vujović, Mijatović, Ivanišević, Mikić 2, Nježić 2, Obradović 3, Stanković 2, Trivundža 4, Ćelić, Ćeranić 2, Nikolić 3, Milošević, Šekarić 1, Bojinović 8. Trener: Boris Dvoršek.