Blažević “zaključao” mrežu

Rukometaši Borca m:tel opravdali su ulogu favorita protiv visočke Bosne, te su u odgođenom meču petog kola Premijer lige stigli do sigurnog trijumfa 34:22, kojim su se izdvojili na drugom mjestu tabele.
“Crveno-plavi” su ozbiljno shvatili ovu utakmicu i od prvog minuta nametnuli svoj tempo. U devetom minutu vodili su 7:3, deset minuta kasnije na semaforu je stajalo 11:5, “plus šest” bilo je i na odmoru (18:12), uprkos činjenici da su domaći promašili veliki broj zicera. U nastavku je Budiša “promiješao karte”, ali to se nije odrazilo na rezultat. Prednost je iz minuta u minut rasla, sve do maksimalnih 13 golova viška u 53, odnosno 56. minutu (32:19, 33:20). Iako za ubjedljivu pobjedu svi igrači snose zasluge, vrijedi izdvojiti sjajan učinak Marija Blaževića, koji je “zaključao” mrežu ostvarivši fenomenalnih 27 odbrana, od čega dva sedmerca.

BORAC m:tel 34 (18)
BOSNA (V) 22 (12)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 300. Sudije: Damir Gadžo (Ilidža), Samir Mešić (Vogošća). Sedmerci: Borac m:tel 6 (4), Bosna (V) 4 (2). Isključenja: Borac m:tel 10, Bosna (V) 2 minuta.
BORAC m:tel: Blažević (27 odbrana, 2 sedmerca), Garić 5 (1), Pucarević 2, Rakocija 4, Pijetlović 10 (2), Ilić, Halilbegović 3, Kulenović 2, Mulabdić, Panić 4, Mikić 3 (1), Trkulja, Međedović 1, Karačić. Trener: Draško Budiša.
BOSNA (V): Tatar (5 odbrana), Geko 3, Halilbegović, Hurem 3 (1), Čakić 5, Limo 1, Mušinbegović, Hasagić 1, Hodžić (15 odbrana, 2 sedmerca), Ahić 2, Kalenić, Selimović 5, Mustafić 2, Karavelić. Trener: Senad Skopljak.