Banjalučani ubjedljivi protiv Goražda

Ubjedljivom igrom, posebno u drugom poluvremenu, rukometaši Borca m:tel zasluženo su savladali ekipu Goražda na svom terenu (31-21) i upisali nove bodove u Premijer ligi BiH.

Iako su od prvog minuta, borbenom igrom i velikom željom za pobjedom, Banjalučani pokazali gostima da se nemaju čemu nadati u “Boriku”, rukometaši Goražda su pružili jak otpor u prvih pola sata i na odmor se otišlo sa prednošću “crveno-plavih” od dva gola (12-10).

Ipak, u drugom poluvremenu, prvenstveno zahvaljujući fantastičnim odbranama Damira Efendića, stvari dolaze na svoje i sa mnogo lakih golova iz kontra napada, izabranici Ratka Đurkovića iz minuta u minut uvećavaju prednost i dolaze do konačnih plus 10.

Osim večeras priljantnog Efendića sa 20 odbrana, najbolji utisak ostavili su Vukičević i Ćelić sa po šest golova, odnosno Memić i Đurđević koji su postigli po pet pogodaka.

S druge strane, Damir delić bio je precizan šest puta.

Meč je obilježio povratak desnog krila, Marka Ćeranića, koji je, zbog povrede, odsustvovao više od pola godine.