Banjalučani pobjedom startovali u Premijer ligi BiH

Rukometaši Borca m:tel pobjedom su startovali u novoj sezoni Premijer lige BiH, savladavši pred domaćom publikom ekipu Maglaja rezultatom 32-28 (13-15).

“Crveno–plavi”, koju su u novoj sezoni nastupili u znatno izmjenjenom i podmlađenom sastavu u odnosu na prošlu godinu, nervozno i sa određenom dozom straha otvorili su utakmicu, što je omogućilo gostima da na poluvrijeme odu sa prednošću od dva gola.

Ipak, u nastavku susreta izabranici Ratka Đurkovića, oslobodili su se pritiska, nametnuli svoj ritam, i sa nekoliko vezanih odbrana golmana Damira Efendića, kontrama i polukontrama preokrenuli rezultat.

Novi kapiten i pouzdani defanzivac, Đorđe Ćelić, istakao se i u napadačkim akcijama, postigavši sedam pogodaka, dok su se krilni napadači, Đurđević i Majić upisali po šest puta u listu strijelaca. Gomlan Damir Efendić zabilježio je 15 odbrana.

S druge strane, najefikasniji u ekipi Maglaja bili su Čičkušić i Mehinagić sa po sedam golova, a čuvar mreže, Hadžihasić zaustavio je 13 šuteva.

Narednu utakmicu rukometaši Borca m:tel u okviru 2. kola Premijer lige BiH igraju u subotu 17. septembra protiv Zrinjskog u Mostaru.

BORAC m:tel 32 (13)
MAGLAJ 28 (15)
DVORANA: “Borik”. Gledalaca: 300. Sudije: Amar Konjičanin, Dino Konjičanin. Sedmerci: Borac m:tel 5 (4), Maglaj 4 (4). Isključenja: Borac m:tel 14, Maglaj 10 minuta.
BORAC m:tel: Memić 3, Grahovac, Đurđević 6, Hercegovac 3, Daničić 4, Bubić, Efendić (15 odbrana), Nježić 1, Majić 6, Lukić, Knežević, Lončar 1, Ćelić 7, Šešić 1. Trener: Ratko Đurković.
MAGLAJ: Mehinagić 7, Omerović 4, Alić, Mutapčić, Karabegović, Birdahić, Ridžal 1, Smajlović, Džanbegović, Abdurahmanović 3, Bajraktarević, Hadžihasić (13 odbrana), Komnenović 6, Čičkušić 7. Trener: Mahmut Obralić.