Armin Marić: U Borcu m:tel zbog veličine Kluba i ambiciozne ekipe

Jedan od igrača koji je u ovom prelaznom periodu pojačao redove RK Borac m:tel je Armin Marić. Momak koji je među „crveno-plave“ došao iz Goražda, gdje je odličnim partijama skrenuo pažnju na sebe i zaslužio poziv šampiona BiH.

Ovo je Arminu prva promjena sredine u karijeri i sigurno je da mu je potrebno vrijeme da se prilagodi na nove uslove, ali i na sve ono što se očekuje od igrača najtrofejnijeg domaćeg sportskog kolektiva.

– Svaka promjena je teška za igrače, ali meni je to znatno olakšano zahvaljujući dobrim prihvatanjem od strane saigrača i drugarskim odnosom. Moje mišljenje je da sam se za kratak period dosta dobro uklopio u ekipu – rekao je Marić za sajt našeg kluba.

Na odluku da pređe u Borac m:tel, kako kaže, najviše je uticala veličina Kluba, ali i mlada i ambiciozna ekipa, na čelu sa trenerom, Bojanom Unčaninom, uz kojeg može mnogo napredovati.

– Za sada sam prezadovoljan i kada je u pitanju rad sa novim trenerom i uslovima u Klubu. Opravdana su moja očekivanja da se radi o profesionalnoj ekipi. Naravno da postoji određeni pritisak, ali se trudim da mi to bude dodatni motiv za bolje treniranje i bolje igre u dresu Borca m:tel – napomenuo je 25-godišnji bek.

Iako podjednako može pokrivati poziciju i lijevog i srednjeg beka, ističe da mu više odgovara pozicija organizatora igre.

– Srednji bek je pozicija koju sam mnogo više igrao u svom matičnom klubu. Dobro se snalazim i na poziciji lijevog beka. Ipak, ono što trener bude tražio od mene, trudiću se da odradim na što bolji način – poručio je Marić i izrazio očekivanja da će svojim dobrim partijama ove sezone doprinijeti odbrani titule šampiona BiH.

Comments

comments

Tagovi:

Share Now